Polanka za parkingiem, autor: lupus
Wieża widokowa, autor: lupus
Jezioro Otmuchowskie i Nysie widoczne z wieży, autor: lupus
Tablica pamiątkowa, autor: lupus
Javornik - pałac, autor: peter_41
Javornik, autor: Didi
autor: Didi
autor: Didi
autor: wiesiek
autor: wiesiek
autor: wiesiek
autor: wiesiek
Jawornik- Tawerna- obiad, autor: Darek 66

Na borówkową

Pierwsza połowa trasy prowadzi po płaskim terenie. Wyjeżdżamy z miejscowości Ujeździec w okolicach Paczkowa, niedaleko za miejscowością zjeżdżamy z drogi asfaltowej na utwardzoną polną, która prowadzi do granicy. Tam mijamy nowo wybudowany staw. Przejeżdżamy miejscowość Javornik, kierujemy się do Travnej. Tu trasa prowadzi już cały czas pod górkę, po świetnym gładkim asfalcie. Za Travną znajduje się parking gdzie możemy zaopatrzyć się w dodatkowe napoje. Za ostatnim sklepem, zjeżdżamy na szlak rowerowy. Droga jest utwardzona, ale liczne luźne kamienie trochę utrudniają wjazd. W pewnym momencie dojeżdżamy do drewnianej budki i krzyżówki. Proponuję skręcić najbardziej w lewo, stąd już ok 2 km do szczytu. Na górze... w sezonie otwarty jest mały bar, można się napić czeskiego piwa, zjeść kiełbaskę. Z wierzy na borówkowej jest świetny widok na jeziora Paczkowskie, Otmuchowskie i Nyskie.


    Opinie

  • Trasa bardzo fajna głównie dlatego, że prowadzi po czeskich równych i gładkich asfaltach :). Po zjechaniu z asfaltu warto upuścić troszkę powietrza z kół gdyż jest bardzo dużo luźnych ostrych kamieni. Dla amatora można powiedzieć, że trasa wymagająca dobrej kondycji. W każdym razie warto bo widoki na okolice z wieży widokowej oraz w trakcie jazdy są super. Polecam !! • 29.09.2011

  • Trasa bardzo fajna i wymagająca. Warto troszkę poćwiczyć kondycję przed próbą "zaatakowania" Góry Borówkowej. W każdym razie warto, bo widoki bardzo śliczne.

    • 28.09.2011
  • Świetne widoki, mały ruch samochodów, dobra jakość dróg.

    • 28.09.2011

Mapa

Ta trasa nie posiada jeszcze oceny.
4/5
Trudność trasy
19.97
Kilometrów