pole z sadzonkami krzewów i dzikimi różami, autor: hubert-tyc
widok na jeziorko, autor: hubert-tyc
Początek Parku Krajobrazowego, autor: hubert-tyc
bagna, autor: hubert-tyc
Początek Rynku, autor: hubert-tyc
Widok trasy w stronę Klonów, autor: hubert-tyc
W stronę Czerlejna, autor: hubert-tyc
Pole słoneczników, autor: ~jozwiaksenior
Droga kasztanowa, autor: ~jozwiaksenior
Najwyższy punkt trasy, autor: ~jozwiaksenior

Kostrzyn - Promno - Park krajobrazowy

Zaczynamy na ul. Mickiewicza w Kostrzynie kierując się cały czas prosto w stronę Pobiedzisk. Czeka nas po drodze kilka szybkich zjazdów po których następnie występują dość strome podjazdy ( Promno ). Gdy dojedziemy do Pobiedzisk skręcamy pierwszą w prawo ( drogowskaz Kociałkowa górka ). W miejscowości Kapalica wjeżdzamy w teren parku krajobrazowego. Długi zjazd i długi podjazd. ( trochę gorsza nawierzchnia) Mijamy kociałkową górkę. Za tą miejscowością możemy skręcić w prawo przed Chorzałkami wrócić do kostrzyna przez Glinkę Duchowną, lub pojechać prosto i wrócić przez Iwno. W tym momencie można skończyć podróż lub kontynuować ul. Wrzesińską, skręcić w lewo w Powstańców Wlkp. Przejazdem kolejowym do miejscowości... Klony ( droga na Środę Wlkp. ). W Klonach w prawo do Czerlejna. W czerlejnie tak jak droga główna przez Czerlejnko z powrotem do Kostrzyna.


    Opinie

  • Trasa całkiem przyjemna. Pagórki w okolicach Promna nie nazwałbym może ostrymi, jednak można się trochę na nich rozpędzić. Trochę niefart był z dojazdem z Poznania do Kos trzyna, bowiem nie chciałem ślęczeć nad mapą i postanowiłem dojechać trasą 92. Nikomu nie polecam tej opcji. Mimo iż niedziela, to ruch był spory i jeździły Tiry. W dodatku na 92. nie ma wytyczonego pobocza. 30cm za linią ciągłą jest już trawiaste pobocze i często koleiny. Najlepiej podjechać samochodem lub pociągiem. Sama trasa najbardziej urokliwa za Kociałkową Górką. Zaczyna się tu Promieński Park Krajobrazowy. Przyjemna jest też druga część na południe od Kostrzyna (zdecydowanie mniejszy ruch samochodowy) • 21.08.2011

  • Trasa bardzo przyjemna, zróżnicowana, kilka fajnych zjazdów i podjazdów. Ruch pojazdów średni. Ogólnie warta polecenia.

    • 15.07.2011

Mapa

Ta trasa nie posiada jeszcze oceny.
3/5
Trudność trasy
37.27
Kilometrów

Miejsca, które warto zobaczyć w okolicy