Najciekawsza trasa jaką kiedykolwiek pokonałem. Wyruszamy z Wałbrzycha i kierujemy się drogą przez Boguszów-Gorce na Kamienną Górę. Kilka kilometrów za Kamienną Górą rozpoczyna się bardzo przyjemny podjazd na Przełęcz Kowarską. Z przełęczy zjeżdżamy do Kowar i dalej przez Ściegny do Karpacza. W Karpaczu czeka nas najtrudniejszy podjazd na trasie - pod Orlinek (wieloletnia meta Tour de Pologne).
Z Karpacza Górnego zjeżdżamy w dół przez Borowice do Podgórzyna. Dalej przez Piechowice wjeżdżamy na krajową 3, którą wjeżdżamy do Szklarskiej Poręby. Tu czeka nas podjazd pod Zakręt Śmierci, a dalej kilkanaście kilometrów zjazdu do Świeradowa Zdroju. Warto się tu zatrzymać, zwiedzić uzdrowiskową część miasta i napić...
się wody mineralnej. Do Gryfowa pozostało około 18 km przyjemnej drogi. Mijamy ruiny Zamku Gryf i wjeżdżamy do tego małego miasteczka.
Górski odcinek trasy jest bardzo wymagający, jednak jest ona godna polecenia (szczególnie odcinek Kamienna Góra - Świeradów Zdrój).