Skansen Rzeki Pilicy

Lokalizacja

  Opinie

  3/5 na podstawie 7 opinii gości

   17.02.2010

   Skansen Rzeki Pilicy to jedno z najbardziej obleganych przez turystów miejsce w Tomaszowie Mazowieckim (szczególnie w okresie letnim). Osobiście bywałem tam kilkakrotnie, a ostatni raz w 2008 roku. Poza atrakcyjnością samą w sobie na uwagę zasługuję również fakt, iż jest on położony kilkaset metrów od kolejnej wielkiej tomaszowskiej atrakcji, a mianowicie "Niebieskich Źródeł". To co przyciąga ludzi do tego miejsca, to nie tylko prezentowane przez skansen wystawy, ale również przedstawienia jakie się tu odbywają (wojenne rekonstrukcje walk - zarówno w lecie, jak i zimą). Jednym słowem, bardzo ciekawe pod względem turystycznym miejsce, doskonale kontrastujące z otaczającą je przyrodą :)

   Termin pobytu: luty 2008

   09.03.2011

   Polecam :) do tego koniecznie Niebieskie Źródła.

   Termin pobytu: maj 2007

   12.11.2012

   W sam raz na niedzielne popołudnie :)

   Termin pobytu: marzec 2012
   s

   spontanicznepodroze

   26.04.2013

   Byłam w Skansenie w zeszłym roku. Bardzo urokliwe miejsce, tym bardziej, że nieopodal znajduje się Rezerwat "Niebieskie Źródła". skansen jest pierwszym w Polsce muzeum na świeżym powietrzu poświęconym rzece, który podlega bezpośrednio Urzędowi Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć więcej o mojej podroży, to zapraszam na swoją stronę: www.spontanicznepodroze.pl

   Termin pobytu: wrzesień 2012

   21.07.2013

   Ciekawa ekspozycja. Podobał mi się zwłaszcza schron "Tobruk" i makiety młynów. Oczywiście nie omieszkałem przejść na drugą stronę ulicy do "niebieskich źródeł".

   Termin pobytu: lipiec 2013
   a

   admin

   23.11.2007

   Skansen Rzeki Pilicy powstaje od 2000 roku i jest pierwszym w Polsce muzeum na wolnym powietrzu poświęconym rzece. Początkowo działał jako muzeum społeczne, którym opiekowało się Stowarzyszenie Przyjaciół Pilicy i Nadpilicza (pomysłodawca i twórca placówki). Od 19 kwietnia 2005 roku Skansen funkcjonuje jako samorządowa instytucja kultury, podlegająca bezpośrednio Urzędowi Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Podstawowym i konsekwentnie realizowanym założeniem Skansenu Rzeki Pilicy jest tworzenie placówki żywej, w której przyrodę i historię rzeki oraz przestrzeń kulturową, jaką ona wytworzyła, można poznawać wszystkimi zmysłami ? wzrokiem, słuchem, dotykiem i smakiem. Wiele eksponatów otrzymało w Skansenie Rzeki Pilicy "drugie życie". Zbiory gromadzone są obecnie w pięciu działach.

   Termin pobytu:

   24.06.2014

   Ja zrezygnowałem jeszcze przed wejściem. Parkingowym jest pewien nieprzyjemny starszy mężczyzna, który zachowuje się w stosunku do gości po chamsku. Za takie powitanie dziękuję, lepiej zobaczyć Muzeum hr. Ostrowskiego bądź bunkry w Konewce, tam pracownicy są mili.

   Termin pobytu: styczeń 2014

Zostaw swoją opinię o tym miejscu:

Akceptuję regulamin i politykę prywatności. Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o..

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z polityką prywatności Zamknij