Skansen Rzeki Pilicy

Opinie

Skansen Rzeki Pilicy to jedno z najbardziej obleganych przez turystów miejsce w Tomaszowie Mazowieckim (szczególnie w okresie letnim). Osobiście bywałem tam kilkakrotnie, a ostatni raz w 2008 roku. Poza atrakcyjnością samą w sobie na uwagę zasługuję również fakt, iż jest on położony kilkaset metrów od kolejnej wielkiej tomaszowskiej atrakcji, a mianowicie "Niebieskich Źródeł". To co przyciąga ludzi do tego miejsca, to nie tylko prezentowane przez skansen wystawy, ale również przedstawienia jakie się tu odbywają (wojenne rekonstrukcje walk - zarówno w lecie, jak i zimą). Jednym słowem, bardzo ciekawe pod względem turystycznym miejsce, doskonale kontrastujące z otaczającą je przyrodą :)

Ocena:
data dodania opini: 17-02-2010 , termin pobytu: luty 2008

Polecam :) do tego koniecznie Niebieskie Źródła.

Ocena:
data dodania opini: 09-03-2011 , termin pobytu: maj 2007

W sam raz na niedzielne popołudnie :)

Ocena:
data dodania opini: 12-11-2012 , termin pobytu: marzec 2012

Byłam w Skansenie w zeszłym roku. Bardzo urokliwe miejsce, tym bardziej, że nieopodal znajduje się Rezerwat "Niebieskie Źródła". skansen jest pierwszym w Polsce muzeum na świeżym powietrzu poświęconym rzece, który podlega bezpośrednio Urzędowi Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Jeżeli chcielibyście się dowiedzieć więcej o mojej podroży, to zapraszam na swoją stronę: www.spontanicznepodroze.pl

Ocena:
data dodania opini: 26-04-2013 , termin pobytu: wrzesień 2012

Ciekawa ekspozycja. Podobał mi się zwłaszcza schron "Tobruk" i makiety młynów. Oczywiście nie omieszkałem przejść na drugą stronę ulicy do "niebieskich źródeł".

Ocena:
data dodania opini: 21-07-2013 , termin pobytu: lipiec 2013

Skansen Rzeki Pilicy powstaje od 2000 roku i jest pierwszym w Polsce muzeum na wolnym powietrzu poświęconym rzece. Początkowo działał jako muzeum społeczne, którym opiekowało się Stowarzyszenie Przyjaciół Pilicy i Nadpilicza (pomysłodawca i twórca placówki). Od 19 kwietnia 2005 roku Skansen funkcjonuje jako samorządowa instytucja kultury, podlegająca bezpośrednio Urzędowi Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Podstawowym i konsekwentnie realizowanym założeniem Skansenu Rzeki Pilicy jest tworzenie placówki żywej, w której przyrodę i historię rzeki oraz przestrzeń kulturową, jaką ona wytworzyła, można poznawać wszystkimi zmysłami ? wzrokiem, słuchem, dotykiem i smakiem. Wiele eksponatów otrzymało w Skansenie Rzeki Pilicy "drugie życie". Zbiory gromadzone są obecnie w pięciu działach.

data dodania opini: 23-11-2007

Ja zrezygnowałem jeszcze przed wejściem. Parkingowym jest pewien nieprzyjemny starszy mężczyzna, który zachowuje się w stosunku do gości po chamsku. Za takie powitanie dziękuję, lepiej zobaczyć Muzeum hr. Ostrowskiego bądź bunkry w Konewce, tam pracownicy są mili.

data dodania opini: 24-06-2014 , termin pobytu: styczeń 2014

Zostaw swoją opinię o tym miejscu:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną zgodnie z regulaminem

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z polityką prywatności Zamknij