Zespół zamkowy
Zespół zamkowy
Zespół zamkowy
Zespół zamkowy
Zespół zamkowy
Zespół zamkowy

Zespół zamkowy

Położony na skarpie nad miastem zamek królewski wybudowany w XIV w. przez Kazimierza Wielkiego, w najbardziej niedostępnym miejscu w pasie miejskich obwarowań. Zamek miał charakter obszernej siedziby królewskiej, choć użytkowanej tylko czasowo. Świadczą o tym obszerny dziedziniec i duży budynek mieszkalny.

Opinie

  • 5
    Wyjątkowy Pobyt: styczeń 2010

    Uczucie jest niesamowite jak z wiejskiego krajobrazu nagle wjeżdżasz w potężne mury Szydłowa. Pół dnia spacerowaliśmy po starym bruku, czas tam się jakby zatrzymał. Zwied ziliśmy muzeum. Fajnie było

    31.08.2014
  • Do czasów obecnych zachowały się ruiny domu mieszkalnego tzw. skarbczyka, w którym mieści się obecnie siedziba Muzeum Regionalnego, baszty, budynek bramny z pozostałościa mi murów oddzielających zamek od miasta. Od zachodniej strony dziedziniec zamknięty jest murami obwodowymi, które stanowią fragment umocnień miejskich. Budynek miał charakter siedziby królewskiej, o czym świadczą dziedziniec i budynek mieszkalny. Na zamku działa Bractwo Rycerskie Zamku Szydłów, zajmujące się kultywowaniem tradycji rycerskich, które powstało w 2007 roku. Jego członkowie odtwarzają średniowieczne uzbrojenie rycerskie i doskonalą się w walce na miecze i szable. Działa na nim także Zespół Tańca Dawnego Zamku Szydłów, który powstał w 2007 r. Zajęcia prowadzone są w Gminnym Centrum Kultury. Zespół trenuje tańce okresu średniowiecza, renesansu i baroku, które przedstawia na pokazach, turniejach i festiwalach na terenie całej Polski.

    31.08.2014

Lokalizacja

5
Wyjątkowy na podstawie 2 opinii