Neogotycki Zamek
Neogotycki Zamek

Neogotycki Zamek

Imponujące pod względem rozmachu romantyczne zamczysko powstało z inicjatywy skandalizującej księżnej niderlandzkiej Marianny Luisy Orańskiej.Pałac liczył ponad 100 pomie szczeń mieszkalnych o łącznej kubaturze 52000 m3. Funkcję reprezentacyjną pełniło skrzydło południowo-zachodnie, w którym na wysokości dwóch pięter umieszczono Salę Wielką, nawiązującą do Wielkiego Refektarza z Malborka. Pomimo dokonanych tutaj w ciągu minionych dziesięcioleci zniszczeń opustoszały zamek ze swymi pięknymi, błyszczącymi murami wciąż sprawia wrażenie, jakby żywcem przeniesiony z bajki.

Opinie

 • Zamiast nowych pałaców dla ZUS, premii dla urzędników, czy naród nie wolałby, a nawet żądałby, aby odrestaurować te zapierające dech w piersiach, NIEPOWTARZALNE i unikaln e zabytki w końcu z naszych pieniędzy/podatków! Eh, aż się płakać chce, gdy tak są marnowane nasze pieniądze... zamiast podtrzymywać to, czego nigdy już nie będzie można przywrócić.

  13.07.2016
 • Kiedyś musiał to być przepiękny pałac. Serce pęka gdy słucha się przewodnika mówiącego ile dobra skradziono z tego miejsca

  29.08.2015
 • WITAM,BYŁAM TAM POD KONIEC WAKACJI,JEGO WIDOK IMPONUJĄCY...ALE:-((SERCE MI PĘKŁO KIEDY WCHODZĄC NA BAJKOWE SCHODY OKAZAŁO SIĘ ZAMEK JEST W OPŁAKANYM STANIE,SZKODA ŻE NIE MA ODPOWIEDNICH FUNDUSZY ŻEBY TAKI ZAMEK ODNOWIĆ:-))POLECAM ,JEGO OGLĄDANIE I CHODZENIE PO JEGO RUINACH JEST FASCYNUJĄCE-PARK WOKÓŁ NIEGO TEŻ.

  16.09.2012
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: luty 2009

  Coś wspaniałego! Gorąco polecam,choć odbudowa mocno kuleje i wiele jest jeszcze do zrobienia. Budowla błędnie nazywana zamkiem to w gruncie rzeczy pałac wystawiony w prez encie ślubnym niemieckiej księżniczce. Musicie tam być, żeby od przewodniczki usłyszeć całą zawiłą historię. Możecie też coś zjeść w fantastycznej restauracji. Dla mnie to jedno z najwspanialszych miejsc do zwiedzania.

  17.02.2010
 • Imponujące pod względem rozmachu romantyczne zamczysko powstało z inicjatywy skandalizującej księżnej niderlandzkiej Marianny Luisy Orańskiej.Pałac liczył ponad 100 pomie szczeń mieszkalnych o łącznej kubaturze 52000 m3. Funkcję reprezentacyjną pełniło skrzydło południowo-zachodnie, w którym na wysokości dwóch pięter umieszczono Salę Wielką, nawiązującą do Wielkiego Refektarza z Malborka. Pomimo dokonanych tutaj w ciągu minionych dziesięcioleci zniszczeń opustoszały zamek ze swymi pięknymi, błyszczącymi murami wciąż sprawia wrażenie, jakby żywcem przeniesiony z bajki.

  admin • 20.12.2007

Lokalizacja

5
Wyjątkowy na podstawie 1 opinii