Dzień dobry Miałam zaszczyt jechać Biebrzański Park :) wzdłuż Biebrzy, aż od miejscowości Dolistowo do Białobrzegi pod Augustowem :) niezapomniane wrażenie :) krajobraz jak z bajki :) Polecam gorąco :)
28.02.2015Nie byłem co prawda w samym Dolistowie, park zwiedziłem od strony twierdzy w Osowcu, są tam ścieżki dydaktyczne. Z uwagi na fakt, że tego samego dnia zwiedzałem twierdzę i zajęło to sporo czasu, byłem tylko na jednej ścieżce dydaktycznej - krótszej. Przejście zajęło nam 1-1,5h. Fauny było mało - malutkie jaszczurki, której fotkę zamieściłem, a poza tym jakieś owady. Żeby mieć kompletną wizję takiego parku, trzeba by go odwiedzać raz - w różnych porach dnia (może wtedy można zobaczyć więcej zwierząt), a dwa - w różnych porach roku. Wtedy ma się przegląd flory, która z miesiąca na miesiąc wygląda przecież zupełnie inaczej.
01.09.2014Biebrzański Park Narodowy został utworzony 09.09.1993 r. i jest największym parkiem narodowym w Polsce. Położony jest w północno - wschodniej części kraju, na terenie woj ewództwa podlaskiego. Powierzchnia Parku wynosi 59223 ha. Obszary leśne w Parku zajmują 15547 ha, grunty rolne - 18182 ha, a nieużytki - słynne Bagna Biebrzańskie, w rzeczywistości najbardziej cenne przyrodniczo ekosystemy - 25494 ha. Biebrzański Park Narodowy chroni rozległe i prawie niezmienione dolinowe torfowiska z unikalną różnorodnością gatunków roślin, ptaków i innych zwierząt oraz naturalnych ekosystemów. Dolina Biebrzy jest bardzo ważnym miejscem gniazdowania, żerowania i odpoczynku dla ptactwa wodno-błotnego, toteż w roku 1995 została wpisana na listę siedlisk konwencji RAMSARowskiej tj. obszarów mokradłowych o międzynarodowym znaczeniu, zwłaszcza jako środowiska życia ptactwa wodno-błotnego.
mirek w. • 30.05.2008