Muzeum Browaru
Muzeum Browaru

Muzeum Browaru

Opinie

 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: styczeń 2016

  Ciekawe miejsce, można się wiele dowiedzieć i do tego napić się piwa :)

  22.06.2016
 • Bardzo ciekawe muzeum.Można zobaczyć jak powstaje piwo od początku skosztować.Polecamy

  03.08.2015
 • 5
  Wyjątkowy

  pograliśmy w kręgle z kolegą, jest taka możliwość w muzeum

  16.07.2013
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: maj 2013

  W końcu udało mi się dodzwonić, zarezerwować termin i zwiedzić to miejsce. Generalnie bardzo dobry pomysł, że w muzeum można wszystkiego dotknąć, więc nie musiałem przejm ować się dziećmi, że coś zniszczą Fajnie pomyślane wnętrza, przewodnik ciekawie opowiada, grupy nie są bardzo liczne, więc da się wszystko usłyszeć, co osoba opowiadająca mówi. Degustację trunku oczywiście zaliczyłem.

  04.05.2013
 • A propos rezerwacji: jest poniedziałek 13.08.2012. Dzwonię raz, drugi, trzeci... jak nie zajęte, to nikt nie odbiera słuchawki. Chcę zarezerwować miejsca na wtorek 14.08, ale jak widać jest problem. Nie poddaję się, wysyłam maila. Zero reakcji. No trudno, nie zwiedzimy browaru, a szkoda, bo to chyba jedyny w Polsce, gdzie można z dziećmi zwiedzać. Ktoś wpadł na zbawienny pomysł, że maluchy soczek degustują. We wtorek późnym popołudniem dostaję maila z informacją, że miejsc wolnych w dniu dzisiejszym już nie ma. Pozdrawiam obsługę muzeum żywieckiego browaru! Turyści... ku przestrodze Wam to mówię:)

  27.08.2012
 • Browar w Żywcu został założony w 1856 roku przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga i stanowi jeden z pierwszych oraz najbardziej popularnych browarów w kraju. Obe cnie usytuowane jest tam także muzeum żywieckiego browaru. Znajduje się tutaj 18 sal w których prezentowane są miedzy innymi składniki z których wytwarza się piwo czy przebieg procesu produkcji. Niektóre sale zabierają zwiedzających w podróż do przeszłości i prezentują XIX wieczną drukarnię, pracownię architektoniczną, zakład bednarski, sklep kolonialny a także galicyjską karczmę. Zwiedzanie wzbogacone jest o pokazy multimedialne oraz degustację piwa. Aby móc zwiedzić obiekt należy uprzednio zarezerwować wizytę emaliowo lub telefonicznie. Szczegółowe informacje można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej www.muzeumbrowaru.pl.

  08.08.2011

Lokalizacja

5
Wyjątkowy na podstawie 6 opinii