Sposób rezerwacji

Elastyczna rezerwacja

Typ miejsca

Rodzaj zakwaterowania

Cena

Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia

Na zewnątrz
Rozrywka
Bezpieczeństwo i ułatwienia
Pokój
Dla dzieci
Kuchnia i jadalnia
Łazienka
Ekologia

Przeznaczenie

Częstochowa - noclegi

 • Pogoda w Częstochowie

  Prognoza pogody na dziś (14-07-24)

  Pogoda
  23 °C
  Temperatura odczuwalna
  23 °C
  Temperatura minimalna
  17 °C
  Temperatura maksymalna
  26 °C
  Wiatr
  5 m/s
  Opady
  5 mm
  Ciśnienie
  1015 hPa
  Wilgotność
  67%

  O Częstochowie

  Częstochowa noclegi i hotele w najbardziej znanym polskim mieście

  Istnieje wiele miast, które na stałe zapisały się w historii Polski, a ich sława nie przemija do dnia dzisiejszego. Warto zaplanować wycieczkę do jednego z nich, aby poczuć wyjątkową atmosferę takiego miejsca, dlatego trzeba zarezerwować wcześniej odpowiadające nam obiekty noclegowe. Miastem, które naszym zdaniem powinien odwiedzić każdy Polak, jest Częstochowa, rozsławiona na kartach powieści Henryka Sienkiewicza, słynąca przede wszystkim z Klasztoru na Jasnej Górze i przyciągająca co roku setki tysięcy turystów i pielgrzymów z całego kraju i z zagranicy.

  W jakiej części kraju leży Częstochowa i jaka jest jej historia?

  Częstochowa znajduje się w województwie śląskim, na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej, jest miastem liczącym blisko ćwierć miliona mieszkańców, siedzibą powiatu częstochowskiego, prężnym ośrodkiem turystycznym i jednocześnie jednym z najważniejszych miejsc kultu religijnego w kraju. Prawa miejskie uzyskała w XIV wieku, lecz pierwsze wzmianki o mieście pochodzą już z 1220 roku, a na kartach historii złotymi zgłoskami zapisało się w czasach Potopu Szwedzkiego, najazdu Szwedów na Polskę w latach 1655-1660, kiedy w 1655 roku miała miejsce bohaterska i zwycięska obrona Klasztoru Jasnogórskiego.

  Miasto do dzisiaj przyciąga gości licznymi zabytkami, jakie koniecznie muszą zobaczyć, bez problemu znajdą też wygodne noclegi w Częstochowie, a ich rezerwacja jest możliwa jeszcze przed przyjazdem. Znajdą je zarówno blisko centrum Częstochowy, już koło dworca PKP i PKS, jak i kilka km od centrum, w spokojnej okolicy, peryferyjnych dzielnicach miasta, kilka km od Jasnej Góry. Jest tu stosunkowo prosty dojazd samochodem, Częstochowa leży bowiem przy drodze krajowej nr 1, autostradzie łączącej północ i południe naszego kraju.

  Które atrakcje turystyczne trzeba zobaczyć w miejscowości Częstochowa?

  Jeśli szukamy noclegów, Częstochowa oferuje je w dużej ilości, można je wyszukać w Internecie jeszcze przed przyjazdem i zarezerwować z dużym wyprzedzeniem. Warto poświęcić temu trochę czasu, aby mieć bazę noclegową do zwiedzania wszystkiego, co koniecznie trzeba zobaczyć w Częstochowie, a pierwsze atrakcje zauważymy, już przyjeżdżając na Dworzec PKP. Miasto oferuje nie tylko zabytki architektoniczne, ale i wiele innych rozrywek mających umilić pobyt każdemu turyście, na pewno nie będziemy się tu nudzić, a na trasie wycieczki obowiązkowo musi się znaleźć:

  Klasztor i Sanktuarium na Jasnej Górze

  Zabytkowy Klasztor Paulinów i Sanktuarium na Jasnej Górze to pierwsze miejsce, w które kierujemy swoje kroki zaraz po rozgoszczeniu się z zarezerwowanym wcześniej miejscu noclegowym w Częstochowie. Do stojącego praktycznie w centrum miasta, widocznego już z daleka majestatycznego Klasztoru dojdziemy długą Aleją Najświętszej Marii Panny będącą jednocześnie reprezentacyjnym deptakiem, miejscem spacerowym mieszkańców i przyjezdnych. Samo Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny to najważniejsze miejsce kultu Kościoła Katolickiego w całym kraju, odwiedzane co roku przez setki tysięcy pielgrzymów.

  Jego historia rozpoczęła się w XVI wieku, kiedy mieszczący się tu Kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny przyznano zakonowi Ojców Paulinów. Prawie natychmiast rozpoczęli rozbudowę Klasztoru, aż do formy, jaką znamy obecnie, a jego centralnym punktem jest barokowa Bazylika, w której znajduje się Kaplica Matki Boskiej, gdzie można podziwiać obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Podczas wizyty na Jasnej Górze warto jeszcze zwiedzić Arsenał, Skarbiec, Muzeum 600-lecia Jasnej Góry, Wieżę Jasnogórską, Bastion Św. Rocha, opierający się szwedzkiemu oblężeniu w 1655 roku.

  Czy w pobliżu Jasnej Góry można zarezerwować tanie noclegi w Częstochowie?

  Sanktuarium jasnogórskiego nie da się zwiedzić w jeden dzień, dlatego trzeba wcześniej znaleźć i zabukować sobie odpowiedni obiekt noclegowy zlokalizowany blisko Jasnej Góry. Są dostępne między innymi kwatery prywatne, w których wynajmiemy pokoje gościnne z łazienką i aneksem kuchennym, albo równie wygodne noclegi w okolicznych hotelach i pensjonatach, z których wiele jest położonych maksymalnie 500 m od Jasnej Góry. Na terenie obiektu znajduje się parking, a wszystkie pokoje wyposażone są m.in w telewizję kablową, płaski telewizor, czajnik bezprzewodowy i bezpłatny dostęp do Internetu.

  Jakie inne atrakcje oferuje turystom Częstochowa?

  Klasztor to nie jedyna atrakcja, jaką zobaczymy w trakcie pobytu w Częstochowie, czekają również inne, nie mniej ciekawe, a niektóre znajdziemy także blisko centrum miasta. Jest ich wiele, mogą zainteresować praktycznie każdego, a z najciekawszych warto przede wszystkim wymienić:

  Kościoły w Częstochowie

  W Częstochowie możemy zwiedzić nie tylko Sanktuarium Matki Boskiej, ale i kilka innych, tak samo interesujących zabytków sakralnych stojących w różnych częściach miasta. Pierwszy to Kościół pod wezwaniem Św. Barbary i Św. Andrzeja znajdujący się zaledwie kilkaset m od klasztoru na Jasnej Górze, a w samym centrum Częstochowy, w pobliżu Śródmieścia może nas zainteresować najstarsza świątynia w mieście, Kościół Św. Zygmunta z XIV wieku, potem przebudowany na barokowy. Na wiernych i turystów czeka jeszcze neogotycka Katedra Św. Rodziny, mająca najdłuższy budynek w Polsce, liczący blisko 100 m, zbudowany na początku XX wieku.

  Muzeum Górnictwa Rud Żelaza w Częstochowie

  Położone w Częstochowie w Parku Staszica, unikalne w skali całego kraju, gdzie eksponaty pokazujące historię górnictwa rudowego w Polsce umieszczono w podziemnych korytarzach. Zwiedzający mogą zobaczyć oryginalne wyrobiska kopalniane, sprzęt i narzędzia górnicze, wystawę plastyczną obrazującą pracę górników. Niedaleko muzeum znajdziemy całkiem sporo obiektów noclegowych, nie tylko tanie noclegi na każdą kieszeń czy popularne kwatery pracownicze, ale uda się też wyszukać apartament w Częstochowie oraz domek prywatny oferujący pokoje 2, 3 i 4 osobowe z dostępem do kuchni.

  Stary Rynek w Częstochowie

  Zlokalizowany w pobliżu Kościoła Św. Zygmunta, duży plac o rozmiarach 100 na 66 metrów, pięknie zrewitalizowany, stanowiący jedną z wizytówek i atrakcji turystycznych miasta. Otoczony jest odrestaurowanymi kamienicami, a pośrodku umieszczono nowoczesny, przeszklony pawilon, postawiony na miejscu nieistniejącego Ratusza, z przeznaczeniem do celów gastronomicznych, usługowych i kulturalnych.

  Częstochowa noclegi, jakie hotele i inne obiekty noclegowe znajdziemy w mieście i okolicy?

  W pobliżu Rynku możemy zarezerwować noclegi w Hotelu Weneckim, mieści się on przy zabytkowej ulicy Berka Joselewicza i dysponuje pokojami oraz apartamentami o wysokim standardzie gwarantującymi naprawdę komfortowy wypoczynek. Są to oczywiście pokoje z łazienkami z prysznicem, klimatyzacją, telewizją i Internetem WiFi. Budynek znajduje się w centrum miasta, lecz jednocześnie można tu odpocząć w ciszy i z dala od wielkomiejskiego zgiełku. Do dyspozycji gości jest też strzeżony, bezpieczny parking oraz Spa z wannami do hydromasażu i sauną.

  Hotele to nie jedyne miejsca, w których znajdziemy wygodne noclegi w Częstochowie, tak samo komfortowe warunki pobytu oferują wille, w których mieszczą się kwatery prywatne, gdzie czekają miejsca w pokojach 1 lub 2 osobowych. Ich właściciele chętnie odpowiadają na zadawane pytania dotyczące wcześniejszej rezerwacji, co warto zrobić z dużym wyprzedzeniem, aby mieć zagwarantowane najkorzystniejsze ceny noclegów. Ciekawą opcją są też noclegi dla pracowników, zapewniające niedrogie miejsca pobytu fachowcom zatrudnionym przez firmy działające w tym mieście, często mające nadwyżkę wolnych pokoi. W tym przypadku musimy się jednak liczyć z tym, że wiele tych obiektów jest oddalonych nawet o 2 km od centrum Częstochowy.

  Czy w okolicach Częstochowy znajdują się gospodarstwa agroturystyczne?

  Nie da się ukryć, że jedną z bardziej popularnych form wypoczynku jest obecnie agroturystyka, a takie gospodarstwa znajdziemy także w okolicy Częstochowy, niektóre zaledwie 4 km od Jasnej Góry. Są to idealne miejsca dla poszukujących spokojnego wypoczynku z dala od centrum miasta, zapewniające nocleg w gustownie urządzonych, przytulnych pokojach z łazienką i aneksem kuchennym. Agroturystyka to nie tylko pokoje gościnne, ale i kompletnie wyposażone całoroczne domki letniskowe, gdzie także jest łazienka, aneks kuchenny, telewizor, a na zewnątrz wygodna weranda i obowiązkowe miejsce na ognisko. Okolice Częstochowy zachwycają pięknem otaczającej ją przyrody Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a pierwsze tego przykłady zobaczymy, już wybierając się kilka km od centrum np. w stronę przełomy Warty w Mirowie.

  Oferty okazjonalne w Częstochowie

  Szukaj wygodnie

  Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

  Rezerwuj bezpiecznie

  Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

  Oszczędzaj pieniądze

  W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.