Jasna Góra
Jasna Góra
Jasna Góra
Jasna Góra
Jasna Góra
Jasna Góra
Jasna Góra

Jasna Góra

Jasna Góra to nie tylko klasztor i kaplica Cudownego Obrazu. To także twierdza, koszary, więzienie, rezydencja królewska i minimiasteczko. Początek historii samego klasztoru to rok 1382.

Opinie

 • Jasna Góra zachęciła mnie swą historią-chodzi o jej obronę. Miejsce święte, gdzie ujrzałem obraz Matki Boskiej-Czarnej Madonny, elementy ubiorów religijnych i królewskich . Zwiedzanie wzbudza dziwne odczucie wewnątrz jakby obawę ale podziwu nie stroniłem choćby na chwilę.

  28.09.2011
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: kwiecień 2006

  to miejsce ma w sobie coś niesamowitego, nie jestem bardzo religijna, ale po prostu jakbym mogła, przyjeżdżałabym tam częściej niż raz na kilka lat

  28.09.2011
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: sierpień 2010

  Jestem tu co roku i nie wyobrażam sobie osoby która by nie odwiedziła tego miejsca

  20.03.2011
 • Na Jasną Górę Polacy pielgrzymowali od początku jej istnienia, tj. od 1382r. Wtedy to książę Władsław Opolczyk przywiózł do Częstochowy najbardziej dziś czczony cudowny w izerunek Matki Bożej. Pielgrzymki na Jasną Górę odbywają się przez cały rok, ale najwięcej pątników przybywa tu zawsze 15 sierpnia na odpust Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Jasnogórski klasztor to także ważna niegdyś twierdza z udostępnionym do zwiedzania arsenałem, miejsce wielu ważnych wydarzeń historycznych oraz skarbiec gromadzący od XIVw. bezcenne dary składane Jasnogórskiej Pani przez królów, hetmanów, prezydentów, papieży i innych wielkich tego świata.

  admin • 11.12.2007

Lokalizacja

5
Wyjątkowy na podstawie 2 opinii