Zapoznaj się z zaleceniami dotyczącymi podróży w związku z COVID-19. Dowiedz się więcej.

Park Etnograficzny

 • 5
  Wyjątkowy

  podobał mi się wiatrak

  15.07.2013
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: czerwiec 2010

  Polecam gorąco.Jeden z lepszych polskich skansenów.Mnóstwo obiektów, min.wiatrak,kościół,pałac,itp.Są tu też organizowane jarmarki i festyny.

  25.07.2010
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: sierpień 2008

  Park zaskakuje wielkością przestrzeni. Ekspozycja różnorodna. Miałem w planach, że zwiedzanie zajmie mi godzinę, a tymczasem skończyło się na trzech.

  24.03.2010
 • Park Etnograficzny w Tokarni to miejsce w którym zachowano najcenniejsze zabytki budownictwa wiejskiego i małomiasteczkowego Kielecczyzny, które prezentowanie są w otocze niu zbliżonym do pierwotnego. Poza tym skansen przedstawia obiekty w naturalnych zespołach osadniczych, fragmenty wsi, w których zagrody stanowiące warsztat pracy rolnika sąsiadowały z obiektami przemysłu wiejskiego, takimi jak młyn, wiatrak, kuźnia. Obiektami użyteczności były też karczmy, szkoły, sklepy, kościoły, a także plebanie, dwory i folwarki dworskie. Takie też budynki znajdują się lub znajdą w najbliższych latach w Parku Etnograficznym w Tokarni. Jak dotąd na obszarze 65 ha wzniesiono 30 przeniesionych z terenu obiektów, w tym: dwór z Suchedniowa, spichlerz ze Złotej, kościół z Rogowa, wiatrak z Grzmucina, organistówkę z Bielin pełniąca obecnie rolę apteki, sklepiku i pracowni krawieckiej, dom szewca z Daleszyc, zagrody z Bielin, Radkowic i Sukowa, a także chałupy z Rokitna, Ślęzan, Bronkowic, Siekierna, Chrobrza i Świątnik. Zagroda z Bukowskiej Woli pełni rolę ekspozycji rzeźb Jana Bernasiewicza z Jaworzni. 24.03.2010

Wirtualny spacer

Lokalizacja

5
Wyjątkowy na podstawie 3 opinii