Park Etnograficzny

Lokalizacja

  Opinie

  4/5 na podstawie 4 opinii gości

   24.03.2010

   Park zaskakuje wielkością przestrzeni. Ekspozycja różnorodna. Miałem w planach, że zwiedzanie zajmie mi godzinę, a tymczasem skończyło się na trzech.

   Termin pobytu: sierpień 2008

   25.07.2010

   Polecam gorąco.Jeden z lepszych polskich skansenów.Mnóstwo obiektów, min.wiatrak,kościół,pałac,itp.Są tu też organizowane jarmarki i festyny.

   Termin pobytu: czerwiec 2010

   15.07.2013

   podobał mi się wiatrak

   Termin pobytu: 0

   24.03.2010

   Park Etnograficzny w Tokarni to miejsce w którym zachowano najcenniejsze zabytki budownictwa wiejskiego i małomiasteczkowego Kielecczyzny, które prezentowanie są w otoczeniu zbliżonym do pierwotnego. Poza tym skansen przedstawia obiekty w naturalnych zespołach osadniczych, fragmenty wsi, w których zagrody stanowiące warsztat pracy rolnika sąsiadowały z obiektami przemysłu wiejskiego, takimi jak młyn, wiatrak, kuźnia. Obiektami użyteczności były też karczmy, szkoły, sklepy, kościoły, a także plebanie, dwory i folwarki dworskie. Takie też budynki znajdują się lub znajdą w najbliższych latach w Parku Etnograficznym w Tokarni. Jak dotąd na obszarze 65 ha wzniesiono 30 przeniesionych z terenu obiektów, w tym: dwór z Suchedniowa, spichlerz ze Złotej, kościół z Rogowa, wiatrak z Grzmucina, organistówkę z Bielin pełniąca obecnie rolę apteki, sklepiku i pracowni krawieckiej, dom szewca z Daleszyc, zagrody z Bielin, Radkowic i Sukowa, a także chałupy z Rokitna, Ślęzan, Bronkowic, Siekierna, Chrobrza i Świątnik. Zagroda z Bukowskiej Woli pełni rolę ekspozycji rzeźb Jana Bernasiewicza z Jaworzni.

   Termin pobytu:

Zostaw swoją opinię o tym miejscu:

Akceptuję regulamin i politykę prywatności. Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o..

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z polityką prywatności Zamknij