Dom do góry nogami - Dom na głowie
Dom do góry nogami - Dom na głowie
Najdłuższa Deska Świata - Dom na głowie
Dom Sybiraka - Dom na głowie
Bunkier "Ptasia Wola" - Dom na głowie
Kaszubski Świat Bajek - Dom na głowie
Największy Fortepian Świata - Dom na głowie

Dom na głowie

Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku jest miejscem magicznym i nietuzinkowym, położonym w samym sercu Kaszub, u stóp największego wzniesienia na Pomorzu - góry Wieżycy. Oferta Centrum Edukacji skierowana jest w szczególności do rodzin z dziećmi i wycieczek szkolnych. To właśnie dla nich przygotowano niezliczoną ilość atrakcji oraz ciekawe programy edukacyjne, tak aby czas spędzony w tym miejscu na długo utkwił w ich pamięci, pozostając miłym wspomnieniem i ciekawą alternatywą dla szkolnej lekcji historii. W towarzystwie przewodnika można zwiedzić unikalne w skali świata obiekty, są to m. in.: Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW "Gryf Pomorski", Kaszubski Świat Bajek, czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdującą się w CEPR jest "Dom do Góry Nogami", cieszący się ogromną popularnością wśród turystów, którzy na własnej skórze mogą odczuć efekty zawirowań błędnika. Na terenie CEPR znajdują się również takie atrakcje jak: własnoręczny wypiek chleba, samodzielne pieczenie kiełbasek, plac zabaw, sala biesiadna, Park Linowy,Browar Kaszubska Korona oraz wiele innych.

Opinie

 • 1
  Pobyt: sierpień 2021

  Wejscie za osobę 35 zł.i parking 10 zł za dzikie i nie strzeżone parkowanie to paradoks. Po opłaceniu biletu za wejście, za każdą atrakcję znowuż opłaty.Nie polecam.Strat a czasu i pieniędzy. Kino XD też zamknięte

  Benny . • 11.08.2021
 • musze tam byc

  28.05.2015
 • musze tam byc

  28.05.2015
 • 3
  Pobyt: sierpień 2012

  jest pieknie ala za drogo i sa bariery archtektoniczne problem dla osob niepelnosprawnych

  13.09.2013
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: sierpień 2009

  Świetne miejsce dla dzieci, dom stojący " do góry nogami" robi wrażenie. Trudniej jest w środku, ja wyszłam z kompletnie rozchwianym błędnikiem. Poza tym kilka akcentów historycznych: bunkier z cz. II wojny światowej, pociąg " do nikąd', chata syberyjska. Najdłuższa deska świata( rekord Guinessa) . Warto zobaczyć. Miejsce doskonale przygotowane turystycznie, polecam.

  15.07.2010
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: lipiec 2008

  Polecam wszystkim. Można śmiało wybrać się z dziećmi.Wszystko przygotowane pod turystę - można dobże zjeść, przenocować itp.

  28.04.2010
 • 5
  Wyjątkowy

  Byłam tam 2009r-06m-23d bylo super w srodku do gory nogami telewizor itd chcecie sie dowiedziec więcej piszcie na gg lb skype lub epulsie gg-13559719 skype- edzior a2 e-puls - edytunia250

  Edyta • 23.06.2009
 • 5
  Wyjątkowy

  super ,niezła atrakcja zwłaszcza dla dziecka - byłam tam tydzień temu. POLECAM .

  asmo • 17.06.2009
 • Dom na głowie stoi tuż pod lasem. Jego dach mieści się metr pod powierzchnią ziemi. Z fundamentów wystają kawałki rur i kabli. Pomysłodawca tego niecodziennego projektu m ówi, że dom jest pomnikiem przewrotu wartości i obalenia systemy komunistycznego. Drewniany dom naturalnych rozmiarów wybudowano do góry nogami. Wchodzimy do środka przez duże okno i poruszamy się po suficie. Dom jest lekko pochylony w dwóch płaszczyznach, tak, że wejście do środka powoduje niezwykłe doznania - bardzo trudno utrzymać równowagę.

  Artur K. • 10.07.2008

Lokalizacja

4
Bardzo dobry na podstawie 9 opinii