Zamek Gotycki
Zamek Gotycki
Zamek Gotycki
Zamek Gotycki

Zamek Gotycki

Opinie

 • 4
  Bardzo dobry Pobyt: listopad 2013

  Uwielbiam ten Zamek, który w dzieciństwie był miejscem naszych zabaw. Rozbudzał wyobraźnię i sprawność fizyczną - huśtaliśmy się na piorunochronach, ganialiśmy po murac h, szukaliśmy skarbów i opowiadaliśmy straszne historie o duchach...Ach beztroskie, choć czasami niebezpieczne

  19.11.2013
 • 4
  Bardzo dobry Pobyt: lipiec 2013

  Nie zachowało się wiele z tego zamku, ale to co jest, postoi jeszcze trochę w niezmienionym stanie. Rozmawiałem z osobą pilnującą obiektu. Utrzymanie obecnego stanu sporo kosztuje, nie ma więc szans, by odbudowali coś więcej. Miejsce to służy miastu do organizacji wszelkiego rodzaju imprez na "umownym dziedzińcu" wewnątrz wytyczonego obrysu zamku. Z okien baszty zamkowej widok na okolicę i boisko piłkarskie Mazovii, które znajduje się zaraz przy zamku.

  21.07.2013
 • Potężny niegdyś zamek rawski stoi w zakolu niewielkich rzek: Rawki i Rylskiej na północ od centrum miasta. Była to najsilniejsza warownia w tej części kraju. Obecnie możn a zobaczyć tylko zrekonstruowany cały obrys fundamentów z fragmentami oryginalnymi oraz bardzo wysoką masywną ośmioboczną wieżę z połączonymi z nią odcinkami muru obwodowego. Mur posiada drewniany ganek strażniczy. W wieży można oglądnąć ekspozycję poświęconą historii miasta i zamku. Na zewnątrz warto zwrócić uwagę na wykusz, od strony fosy, służący jako ubikacja.

  27.11.2007

Lokalizacja

4
Bardzo dobry na podstawie 3 opinii