Zamek Gotycki

Lokalizacja

  Opinie

  3/5 na podstawie 3 opinii gości

   21.07.2013

   Nie zachowało się wiele z tego zamku, ale to co jest, postoi jeszcze trochę w niezmienionym stanie. Rozmawiałem z osobą pilnującą obiektu. Utrzymanie obecnego stanu sporo kosztuje, nie ma więc szans, by odbudowali coś więcej. Miejsce to służy miastu do organizacji wszelkiego rodzaju imprez na "umownym dziedzińcu" wewnątrz wytyczonego obrysu zamku. Z okien baszty zamkowej widok na okolicę i boisko piłkarskie Mazovii, które znajduje się zaraz przy zamku.

   Termin pobytu: lipiec 2013

   27.11.2007

   Potężny niegdyś zamek rawski stoi w zakolu niewielkich rzek: Rawki i Rylskiej na północ od centrum miasta. Była to najsilniejsza warownia w tej części kraju. Obecnie można zobaczyć tylko zrekonstruowany cały obrys fundamentów z fragmentami oryginalnymi oraz bardzo wysoką masywną ośmioboczną wieżę z połączonymi z nią odcinkami muru obwodowego. Mur posiada drewniany ganek strażniczy. W wieży można oglądnąć ekspozycję poświęconą historii miasta i zamku. Na zewnątrz warto zwrócić uwagę na wykusz, od strony fosy, służący jako ubikacja.

   Termin pobytu:

   19.11.2013

   Uwielbiam ten Zamek, który w dzieciństwie był miejscem naszych zabaw. Rozbudzał wyobraźnię i sprawność fizyczną - huśtaliśmy się na piorunochronach, ganialiśmy po murach, szukaliśmy skarbów i opowiadaliśmy straszne historie o duchach...Ach beztroskie, choć czasami niebezpieczne

   Termin pobytu: listopad 2013

Zostaw swoją opinię o tym miejscu:

Akceptuję regulamin i politykę prywatności. Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o..

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z polityką prywatności Zamknij