Podziemna Trasa Turystyczna
Podziemna Trasa Turystyczna
Podziemna Trasa Turystyczna

Podziemna Trasa Turystyczna

Opinie

  • 1
    Pobyt: maj 2022

    Jedna z obsługujących trasę pracownic daje do zrozumienia, że preferowana jest obsługa dużych wycieczek a klienci indywidualni nie są mile widziani. Przesunięto termin we jścia, na który zostały sprzedane bilety, a pracownica zamiast zacząć od przepraszam była niemiła. Zakrzyczała też inne pracownice, które chciały rozwiązać problem. Pomimo przesunięcia terminu odmówiła zwrotu za niewykorzystane bilety. Nie polecam, takie zachowanie personelu odbiera przyjemność z wycieczki.

    robert o. • 02.06.2022
  • 1
    Pobyt: maj 2022

    pracownica "trasy" kłamie. Byłem świadkiem rozmowy telefonicznej, w której grupa informowała, że zepsuł się autobus i nie dojedzie. Żadnych informacji na ten temat mi oso biście nie przekazywano. Pracownica jak wspomniałem zachowywała się wobec mnie agresywnie, zakrzykując mnie i 2 pozostałe pracownice.

    robert o. • 02.06.2022
  • 5
    Wyjątkowy Pobyt: sierpień 2010

    Również miejsce godne polecenia,w piwnicach jest dużo interesujących rzeczy,można sobie zrobić zdjęcie z białą damą lub skosztować wina.

    07.08.2010
  • 5
    Wyjątkowy Pobyt: lipiec 2009

    Atrakcyjna wycieczka. Jest przewodnik, który ciekawie opowiada. Zwiedzanie tego miejsca, to nie tylko same puste korytarze pod ziemią. Gospodarze zadbali o to, by coś si ę działo podczas zwiedzania i turysta nie przysnął z nudów w podziemiach.

    26.03.2010
  • Powstanie opatowskich lochów wiązało się ze wzrostem znaczenia Opatowa i jego położeniem: krzyżowały się tu szlaki kupieckie ze Śląska i Krakowa do Wielkopolski, na Pomor ze i Ruś Halicką. Okres prosperity przypadał zwłaszcza na czasy kanclerza Krzysztofa Szydłowieckiego - właściciela Opatowa. Opasanie murami miasta ograniczało możliwość budowy nowych budynków, a piwnice już istniejące nie wystarczały rozwijającym się składom kupieckim i pracowniom rzemieślniczym. Dlatego też kupcy i mieszczanie zaczęli "schodzić" pod I kondygnację piwnic - tak powstawał II i III poziom piwnic, które nie miały regularnego charakteru i często budowane były bez obudowy, na co pozwalały własności gruntu lessowego. Piwnice służyły nie tylko do przechowywania towarów, ale i do celów obronnych. Chroniła się w nich ludność miasta w razie niebezpieczeństw, np. podczas szczególnie częstych najazdów.

    26.03.2010

Lokalizacja

3
na podstawie 5 opinii