Zamek Krzyżacki
Zamek Krzyżacki
Zamek Krzyżacki

Zamek Krzyżacki

Jest to największy z zachowanych w Europie średniowiecznych zamków.. Zamek w Malborku znajduje się na prawym brzegu Nogatu, wzniesiony w kilku etapach od 1280 do poł. XV w. przez zakon krzyżacki. W 1997 został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO

Opinie

 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: sierpień 2014

  Zamek w Malborku robi na prawdę świetne wrażenie. Zwiedzanie odbywa się grupowo z przewodnikiem lub indywidualnie z audioprzewodnikiem. Warto pamiętać, że w poniedziałki dostępna jest tylko część terenu wewnątrz zamku.

  13.05.2015
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: sierpień 2014

  Zamek imponujący , niesamowity . Bardzo dużo zwiedzania (ok 3- 4 godziny) ale wiele można ciekawych rzeczy dowiedzieć się od przewodników . Sala Halabarda (wystawa burszt ynów ) wprost bajeczna , nie można oderwać oczu :) Widać dobrą rękę nad zamkiem , wszędzie czyściutko - teren bardzo zadbany .

  12.08.2014
 • 4
  Bardzo dobry Pobyt: lipiec 2008

  Zamek fantastyczny ale co do rozmieszczenia wystaw to trochę się pogubili. Zamek trzeba zwiedzać z przewodnikiem i to jest na plus ale w trakcie zwiedzania mamy wystawy, przez które praktycznie się "przelatuje" co nie do końca pozwala na swobodne obejrzenie wszystkiego co nas interesuje. Drugą sprawą jest, że poprzez te wystawy zwiedzanie trwa strasznie długo i jest nużące. Najlepiej byłoby zwiedzać z przewodnikiem sam zamek i to co najważniejsze a wystawy osobno we własnym zakresie.

  24.05.2012
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: czerwiec 2010

  Zamek wspaniały naprawdę warto zobaczyć. Rewelacyjnie rozwiązana sprawa przewodnika. Jednym słowem wszystko na plus.

  20.03.2011
 • Malbork jest jednym z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno - rezydencjalnej oraz największą zachowaną warownią w Europie. W 1309r. do zamku pr zeniesiono z Wenecji siedzibę wielkiego mistrza i najwyższych dostojników, a Malbork podniesiono do rangi stolicy krzyżackiego państwa.

  admin • 25.11.2007

Lokalizacja

5
Wyjątkowy na podstawie 5 opinii