Rezerwat Żubrów
Rezerwat Żubrów
Rezerwat Żubrów

Rezerwat Żubrów

W 1953r. założono Ośrodek Hodowl i Żubra (243 ha) w Nadleśnictwie Borki utworzonym w roku 1945 r. Aby uchronić najpiękniejsze zakątki Wielkich Jezior Mazurskich, ich najcenniejsze fragmenty objęte zostały ochroną. Na szczególną uwagę zasługuje kompleks Puszcza Borecka, zlokalizowany na terenie gminy Kruklanki, stanowiący jedyną w regionie pozostałość lasu pierwotnego. Najwartościowsze fragmenty liczącej 250 km2 puszczy objęto ochroną. Na terenie puszczy istnieją 4 rezerwaty o łącznej powierzchni ponad 650 ha. Atrakcję turystyczną stanowi Stacja Hodowli Żubrów w Wolisku, których liczbę określa się obecnie na około 60 sztuk.

Opinie

  • 5
    Wyjątkowy Pobyt: sierpień 2010

    Bliskie spotkania trzeciego stopnia z przyrodą. Rewelacja! Żuberki podchodzą do paśnika i są niemalże na wyciągnięcie ręki. Widać, że są tam szczęśliwe. Dowodem było male ńkie żubrzątko tarzające się obok swojej czujnej mamy. Wg mnie powinien być tam zakaz wprowadzania psów i liczniejsza obsługa,bo niestety My Polacy nadal nie potrafimy się zachowywać po ludzku. Byłam świadkiem przykrego incydentu :( Pamiętajcie, że jesteście na ich terenie!

    20.08.2010
  • W 1953r. założono Ośrodek Hodowl i Żubra (243 ha) w Nadleśnictwie Borki utworzonym w roku 1945 r. Aby uchronić najpiękniejsze zakątki Wielkich Jezior Mazurskich, ich najcenniejsze fragmenty objęte zostały ochroną. Na szczególną uwagę zasługuje kompleks Puszcza Borecka, zlokalizowany na terenie gminy Kruklanki, stanowiący jedyną w regionie pozostałość lasu pierwotnego. Najwartościowsze fragmenty liczącej 250 km2 puszczy objęto ochroną. Na terenie puszczy istnieją 4 rezerwaty o łącznej powierzchni ponad 650 ha. Atrakcję turystyczną stanowi Stacja Hodowli Żubrów w Wolisku, których liczbę określa się obecnie na około 60 sztuk.

    Michał • 30.06.2008

Lokalizacja

5
Wyjątkowy na podstawie 1 opinii