Akwarium Gdyńskie - Akwarium Gdyńskie
Akwarium Gdyńskie - Akwarium Gdyńskie
Akwarium Gdyńskie - Akwarium Gdyńskie

Akwarium Gdyńskie

Około 1500 gatunków zwierząt i 54 zbiorniki o bardzo różnej pojemności, z których najmniejszy mieści 270 litrów wody, największy zaś nawet 16.000 - tak prezentuje się Gdyńskie Akwarium w liczbach. Oglądając jego ekspozycję zapoznamy się zarówno ze stworzeniami słodko, jak i słonowodnymi, pochodzącymi z czterech rejonów świata: Azji Południowo-Wschodniej, Ameryki Południowej, Afryki Wschodniej, a także Australii. Zwiedzanie akwarium to atrakcja zarówno dla dzieci, jak i nieco starszych podróżnych, odwiedzających Trójmiasto. Największe wrażenie na zwiedzających z pewnością robią tu - znane z niebywałej drapieżności - piranie, żyjące naturalnie w dorzeczu Amazonki, a także żywa rafa koralowa. Akwarium Gdyńskie to podmiot stworzony przez Morski Instytut Rybacki, którego misją jest przede wszystkim edukacja oraz ochrona natury, a w tym - gatunków zwierząt zagrożonych wyginięciem. Prowadzone są tu również liczne badania naukowe. Gdyńskie Akwarium oferuje bilety rodzinne, z czego na pewno ucieszą się rodzice odwiedzający miasto ze swoimi pociechami. Tak jak inne wejściówki, a także vouchery, można zakupić je przez internet lub w kasie na miejscu. Na zwiedzenie całej ekspozycji warto przeznaczyć około półtorej godziny. Akwarium usytuowane jest nieopodal gdyńskiej plaży miejskiej.

Opinie

 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: sierpień 2014

  Bardzo ciekawe miejsce . Można zobaczyć wiele ciekawych okazów .

  12.08.2014
 • 2
  Pobyt: sierpień 2006

  Ładne ale bez przesady. Nie zrobiło na mnie jakiegoś oszałamiającego wrażenia.

  24.05.2012
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: lipiec 2009

  Byłam wiele razy i polecam gorąco, bo naprawdę warto.

  19.07.2010
 • 1
  Pobyt: lipiec 2010

  Nie wiem kto pisał te komentarze że jest tak pięknie w tym tandetnym miejscu, być może to piszą pracownicy lub właściciele aby przyciągnąć i naciągnąć kolejnych naiwniakó w. Ja osobiście uważam że nie ma tam nic ciekawego do oglądania i tylko straciłem czas i kasę na bilety. Podobne wrażenia można znaleźć w każdym większym sklepie zoologicznym w którym sprzedają rybki i to całkiem za free. Poza tym w upalny dzień i tak nic się tam nie zobaczy ze względu na zaparowane akwaria ale czego można się spodziewać w dusznych pomieszczeniach bez klimatyzacji w których przewija się tłum zapoconych turystów

  14.07.2010
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: lipiec 2008

  Miejsce do którego warto wracać wiele razy. Piękne kolorowe rybki. Dla mojego syna największa atrakcją były akwaria gdzie można było złapać rybkę w rączki.

  30.03.2010
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: czerwiec 2008

  Polecam gorąco,zwłaszcza rodzicom. Przyjeżdżając co roku z Zagłębia pod Dar Pomorza omijałem Akwarium i to był błąd.

  17.02.2010
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: sierpień 2008

  Tam jest fantastycznie. Są wspaniałe gatunki ryb akwariowych. Tutaj poczytacie więcej - www.superakwarium.pl

  Akwarium • 12.12.2009
 • 5
  Wyjątkowy

  Tam jest bardzo pięknie!!!!!!!!!!

  Zuri • 05.01.2009
 • Ekspozycje akwaryjne obejmują 54 zbiorników o pojemności od 270 do 16.000 litrów. Zobaczyć w nich można około 1.500 zwierząt pochodzących zarówno z wód morskich, jak i sł odkich. Ryby eksponowane w akwariach słodkowodnych pochodzą z czterech rejonów świata: z Azji południowo-wschodniej, Australii, Ameryki Południowej oraz Afryki wschodniej. Największą atrakcją dla zwiedzających są oczywiście piranie z dorzecza Amazonki, słynne ze swej drapieżności i agresywności. Największą atrakcją Akwarium jest żywa rafa koralowa. W zbiorniku o pojemności 2 700 litrów można podziwiać kilkadziesiąt gatunków koralowców oraz inne zwierzęta bezkręgowe na przykład przydacznie.

  admin • 11.01.2008

Lokalizacja

4
Bardzo dobry na podstawie 9 opinii