Ogrody Tematyczne Hortulus
Ogrody Tematyczne Hortulus
Ogrody Tematyczne Hortulus
Ogrody Tematyczne Hortulus
Ogrody Tematyczne Hortulus
Ogrody Tematyczne Hortulus

Ogrody Tematyczne Hortulus

Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy koło Koszalina są jedynymi w Polsce tematycznymi ogrodami udostępnionymi do zwiedzania. Ich powierzchnia zajmuje ok. 5 hektarów.

Opinie

 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: lipiec 2014

  Polecam te ogrody piękne miejsce do zwiedzania...zabierz ze sobą aparat fotograficzny ..bo jest co fotografować .

  08.02.2016
 • Bardzo polecam .. te piękne ogrody tematyczne

  08.02.2016
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: maj 2009

  Hortulusa odkryłam niedawno, bo dwa lata temu, ale zakochałam się w tym miejscu od razu. Już nie mogę się doczekać, kiedy zaczną kwitnąć tam tulipany o których pisała M elyna w swoim komentarzu. Nie jestem specjalnym koneserem sztuki, ale dla mnie te ogrody to prawdziwa sztuka. Nawet nie wiedziałam, że tak blisko morza jest takie piękne miejsce. Świetnie tu wypoczywam. Żałuję, że nie mam własnego ogrodu, bo mają tu tyle roślin w centrum ogrodniczym. Zawsze kupuje tam coś w prezencie dla rodziny. GORĄCO POLECAM!

  12.04.2010
 • 4
  Bardzo dobry Pobyt: sierpień 2009

  Miejsce bardzo urokliwe i ciekawe. Wspaniały pomysł "na siebie" właścicieli ogrodu - połączyli przyjemne z pożytecznym;-) oraz wiele pomysłów dla zwiedzających. Rzeteln e informacje od osób przewodników po ogrodzie. Brakowało mi jednak dodatkowej infrastruktury. Jedyny bar który tam jest nieco odstrasza cenami i entourage' m. Sklep przydałoby się nieco rozbudować bo ilość towarów nie idzie w parze z ich prezentacją. Generalnie - pozytywne wrażenia i miła wycieczka;-) Można nawet zabrać ulubioną książkę i oddać się słodkiemu relaksowi wśród kwiatów i zapachów. Polecam!

  Alicja • 23.09.2009
 • 5
  Wyjątkowy

  Wyjątkowe miejsce idealne na rodzinną wycieczkę. Bogactwo roślin,kolorów...niezależnie od pory roku. Wspaniała inspiracja do tworzenia własnego ogrodu. A na przełomie kwietnia i maja oszałamiająca ilośc pięknie kwitnących tulipanów we wszystkich możliwych formach i kolorach. Gorąco polecam...

  Melyna • 28.03.2009
 • Ogrody Tematyczne Hortulus w Dobrzycy koło Koszalina są jedynymi w Polsce tematycznymi ogrodami udostępnionymi do zwiedzania. Ich powierzchnia zajmuje ok. 5 hektarów. Ogr ody podzielone są stylami: m.in. ogród japoński, francuski, skalny, ogrody w stylu angielskim i wiele innych. Warto odwiedzić te ogrody zanim zaplanujemy zalożenie swojego ogódka, ponieważ nie tylko zainspirują nas wspaniałe kompozycje, lecz również możemy nabyć wiele gatunków niespotykanych roślin oraz ciekawe przedmioty do aranżacji ogrodu, czy patio. W sezonie dla zwiedzających dostępna jest kawiarnia Barwinek, która serwuje dania z grilla, oraz kawy i desery. Dużym plusem jest to, że nie tylko dorośli znajdą tu coś dla siebie, również dla dzieci przewidziano dużo atrakcji (m.in. plac zabaw, Baba Jaga z Piernikową Chatą oraz Hortulus z Hortulaną). Na miejscu zakupić można przewodnik Hortulus-sekrety ogrodów, oraz książkę Hortulus-ogrody marzeń. Na stronie Ogrodów (www.hortulus.com.pl) zamieszczona jest bogata galeria, oraz mapka ułatwiająca dojazd

  17.12.2008

Lokalizacja

5
Wyjątkowy na podstawie 6 opinii