Dodaj atrakcję

Planetarium

byłem tu chcę tu być
Planetarium - WartoZwiedzic.pl
Źródło: images.google.pl
Planetarium - WartoZwiedzic.pl Planetarium - WartoZwiedzic.pl Planetarium - WartoZwiedzic.pl
reklama
Planetarium im. Władysława Dziewulskiego w Toruniu - planetarium w Toruniu działające od 1994. Prezentuje seanse astronomiczne z zakresu wiedzy astronomicznej. Planetarium w Toruniu zostało otwarte 17 lutego 1994. 19 lutego tego samego roku odbył się tam pierwszy pokaz astronomiczny. W ciągu kilku kolejnych lat następowały zmiany podczas prezentacji seansów. W maju 1995 slajdy prezentowane przez projektor w planetarium zostało połączonych w panoramy. W listopadzie 1997 założono system "all-sky", który pozwolił pokryć obrazem slajdów całą kopułę. Od 26 czerwca 2005 w planetarium działa również wystawa interaktywna - Orbitarium. Główny projektor planetarium: RFP wyprodukowała niemiecka firma Zeiss. Tworząca sztuczne niebo kopuła planetarium ma 15 metrów średnicy, co czyni je jednym z trzech największych w Polsce.[1] W sali projekcyjnej pod kopułą znajduje się 196 miejsc. W 2007 planetarium toruńskie odwiedziło 177 tysięcy widzów.

Komentarze (3)

Ocena ogólna: 5/5
Super Planetarium! Czasem trudno nadążyć za ilością pokazywanych gwiazd, ogólny efekt -> super!
Byłem tu przed rokiem 2014

Byli tu

Chcą tu być

Poleć to miejsce

Pobliskie ciekawe miejsca

Kościół Świętego Ducha
Toruń
(~0.1 km)
Teatr im. Wilama Horzycy
Toruń
(~0.1 km)
Ratusz Staromiejski
Toruń
(~0.2 km)

Pobliskie miejscowości

Noclegi w okolicy

Solaris ***
(~0.1 km)
Petite Fleur ***
(~0.2 km)
Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]