Dodaj atrakcję

Atrakcje w Toruniu

byłem tu chcę tu być
reklama

Komentarze (1)

Ocena ogólna: 5/5
To nie stolica pizzy lecz aromatycznych pierników. Mowa o jednym z siedmiu cudów Polski - Toruniu. Miasto przecinają wstęgi dwóch rzek ? Wisły i Drwęcy. Nad Wisłą właśnie znajduje się największa atrakcja Torunia ? Stare Miasto. Tu mieści się ogromna ilość miejsc i zabytków wartych zobaczenia, między innymi średniowieczne mury obronne i stara Baszta zwana Krzywą Wieżą, ulica Ciasna przywodząca na myśl wąskie uliczki Lyonu, gotyckie budowle, Rynek, Kamienica pod Gwiazdą z barokową elewacją, pomnik Kopernika, pręgierz czy dom wybitnego astronoma. Tam, w podziemiach kamienicy mieści się ekspozycja związana z tradycją wypieku toruńskich pierników. W sezonie turystycznym można własnoręcznie upiec kilka ciasteczek. Pyszna pamiątka! Dla fanów nauki interesującym miejscem będzie Uniwersytet im. M. Kopernika oraz Obserwatorium Astronomiczne i Planetarium, gdzie wyświetlane są seanse, podczas których widz może poczuć się jak pasażer kosmicznego statku. Toruń jest perełką architektoniczną Polski, dlatego warto się do niego wybrać. Koniecznie z aparatem fotograficznym!
Byłem tu przed rokiem 2014

Byli tu

więcej

Chcą tu być

Pobliskie miejscowości

Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]