Dodaj atrakcję

Rozrywka w Karpaczu

byłem tu chcę tu być
reklama
Tym, którzy jeżdżą w Karkonosze miasto Karpacz z pewnością jest dobrze znane, pozostałym - na pewno się spodoba, choć nie jest tak bogate w atrakcje jak popularne tatrzańskie Zakopane. Karpacz przyciąga swym urokiem. Miłośnikom wspinaczek, którzy dotrą na szczyt Śnieżki, polecam zwiedzenie Kaplicy św. Wawrzyńca ? najwyżej położony czynny obiekt sakralny z pewnością zrobi wrażenie. Miłośnikom nie tylko historii, ale i geografii do gustu przypadnie Świątynia Wang przeniesiona do Karpacza wprost z Norwegii. Najstarszy drewniany monument w Polsce zapiera dech w piersi, takich już nie ma! Spragnionym pięknych widoków radzę udać się na Zaporę na Łomnicy tworzącej wodospad. Widoki z korony zapory na długo zapadną w pamięć każdemu. A żądnym wiedzy i przygód śmiałkom spodoba się panująca w Karpaczu anomalia grawitacyjna, lecz tylko najlepszym uda się odkryć tę tajemnicę - jak koliste przedmioty i ciecze samodzielnie przemieszczają się w górę po szczycie?!
Byłem tu przed rokiem 2014

Komentarze (3)

Ocena ogólna: 5/5
Umiejscowienie, rozciągłość i naturalny urok sprawiły, że miasteczko to stało się najlepszym punktem wypadowym na karkonoskie szlaki. A to jeszcze nie wszystko, co można znaleźć w tym gościnnym miasteczku. Warto odwiedzić Karpacz - jedną z najpiękniejszych miejscowości wypoczynkowych w Polsce!
Wielką niesprawiedliwością byłoby myśleć o polskich górach i zapomnieć o Sudetach. Tym bardziej nie sposób zapomnieć o Karpaczu ? jednej z ulubionych miejscowości turystów górskich. Tu można zapomnieć o leżeniu do góry brzuchem. Tu się chodzi, biega, wspina, jeździ i zjeżdża. Każdy, kto zawitał do Karpacza, musi wejść na szczyt znajdującej się zaledwie 3 kilometry od miasta Snieżki, gdzie zwiedzimy otwarte obserwatorium metereologiczne. To oczywiście nie koniec chodzenia po górach, bo do zdobycia czeka także choćby Czarny Grzbiet ? również rzut beretem od Karpacza. Po zejściu ze szczytów czas na spacer po mieście, który będzie doskonałą okazją na zwiedzanie tutejszych atrakcji. Szczególnie godna polecenia jest świątynia Wang, która zachwyca pięknem i historią. Rodziny z dziećmi spędzą fantastyczne chwile w Fabryce Zabawek lub na torze saneczkowym. Do tego inicjatywy miasta w postaci ścianek wspinaczkowych i różnorakich darmowych kursów. Leniuszków zapraszamy nad morze, a tych, którzy nie boją się morza atrakcji zapraszamy do Karpacza.
Byłem tu przed rokiem 2014

Byli tu

więcej

Chcą tu być

Pobliskie miejscowości

Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]