Czy sylwester to święto? - WymarzonySylwester.pl

Czy sylwester to święto?

Sylwester to wigilia Nowego Roku – święta, które przypada na 1 stycznia i jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

Sam sylwester świętem nie jest, podobnie jak wigilia Bożego Narodzenia. Jest natomiast w Kościele Rzymskokatolickim wspomnieniem liturgicznym papieża Sylwestra I. Właśnie od imienia papieża wziął nazwę sylwester – dzień poprzedzający Nowy Rok czyli 31 grudnia.

Sylwester to zwyczaj świętowania nadejścia nowego roku podczas hucznych zabaw. Święto Nowy Rok rozpoczyna się dopiero o północy z 31 grudnia na 1 stycznia.

Sylwester nie jest dniem wolnym od pracy. Zwyczajowo jednak 31 grudnia wiele instytucji, sklepów i zakładów czynnych jest krócej, a pracownicy zwalniani są do domu wcześniej niż zwykle.

Autor

@Katarzyna

Zawodowo związana z branżą eventową oraz turystyczną. Prywatnie pasjonuje się modą, wizażem i kuchnią. Od niedawna zafascynowana trybem życia w stylu "slow". Zawsze uśmiechnięta, nigdy nie ogląda się za sienie (no chyba, że złamie obcas).

Jedna myśl do “Czy sylwester to święto?”

  1. A jak jest w innych państwach? Wszędzie w Europie sylwester jest dniem pracującym? Ja w tym roku wybieram się do Słowenii i nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *