Wynajem krótkoterminowy – definicja. Co oznacza pojęcie najmu na doby?

Czym tak na prawdę jest wynajem krótkoterminowy (najem na doby)? Czym się charakteryzuje? Na wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym artykule.

Wynajem krótkoterminowy od tego długoterminowego różni się głównie, jak sama nazwa podpowiada – okresem wynajmu. W długim okresie mówimy o miesiącach, czy latach, natomiast w krótkim o dniach, czy maksymalnie kilku tygodniach.

Chcesz pozyskać nowych gości?

Jeszcze niedawno najem na doby kojarzyć można było z miejscowościami głównie turystycznymi, gdzie można było znaleźć nocleg w kwaterze, co było alternatywą od hoteli w dużych miastach. Dziś ta granica już się umywa, ponieważ znajdujemy coraz więcej apartamentów na najem krótkoterminowy w miastach jak i mniejszych miejscowościach. Jest to wymagający, ale dobry sposób na zarobek poprzez rosnący na tego typu noclegi popyt.

418677 643 zakopane odkryj zakopane apartamenty pokoje - Wynajem krótkoterminowy - definicja. Co oznacza pojęcie najmu na doby?

Apartamenty w Zakopanem

Co jeszcze różni go od najmu długoterminowego? Z pewnością często jest to wyższy standard apartamentów i lokalizacja, która będzie wygodna dla turysty. To właśnie te dwa czynniki są najważniejsze dla poszukującego noclegu.

Zajrzyj na naszego facebooka!

Opublikowano:

Autor:

W Noclegowo od 2018 roku zajmuje się marketingiem oraz PR. Dzięki zgromadzonej wiedzy, wspiera klientów w zagadnieniach optymalizacji oferty czy najmu krótkoterminowego. Prywatnie pasjonuje się makijażem oraz tańcem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook