Nadal szukasz noclegu? Dodaj ogłoszenie!

Dodaj ogłoszenie
Noclegi  w Opolu - <p>Opole to świetne miejscem na weekendowy wypad. Historyczne miasto Śląska nad Odrą ulokowane pomię...

O Opolu

Opole to świetne miejscem na weekendowy wypad. Historyczne miasto Śląska nad Odrą ulokowane pomiędzy dwiema metropoliami: Wrocławiem a Katowicami jest głównym ośrodkiem gospodarczym, naukowym, kulturalnym i administracyjnym województwa.

Opole należy do grona najstarszych miast naszego kraju, stąd też jego bogactwo kulturalne i architektoniczne – jednym słowem historia tego grodu jest nie do poznania w ciągu jednego dnia, ale jeśli przeznaczysz na to cały weekend to kto wie… może uda Ci się obejrzeć wszystko.

Nadrzeczne położenie Opola ukształtowało charakter miasta. Warte uwagi jest stare koryto, wiernej miastu rzeki Odry, nazywane Młynówką i przez niektórych błędnie kojarzone z kanałem. Zabytkowe kamieniczki usytuowane tuż nad lustrem wody, przywodzą na myśl zabudowę słynnej Wenecji. Stąd pomysł uruchomienia iluminacji tzw. „Opolskiej Wenecji”. Nocą można tu poczuć się jak na łodzi gondoliera we Włoszech. Na samej Młynówce znajdują się też dwa zabytkowe mosty.

Niektórym być może będzie trudno w to uwierzyć, ale Opole ma własną krzywą wieżę, co jeszcze bardziej przybliża to miasto do Italii. To właśnie tam, a dokładniej w Pizie znajduje się, ta bardziej znana krzywa wieża. Jednak Opolska wieża to tak naprawdę baszta zamku, zburzonego przez XX-wieczne władze Polski. Budowla choć może nie tak znana jak zabytek z Pizy, jest równie stara. Jej fundamenty sięgają czasów królów z dynastii Piastów – stąd nazwa Wieża Piastowska.

Wizytówką miasta jest reprezentacyjna ulica Krakowska, znajdująca się w centrum. Zaczyna się ona od zabytkowego rynku i biegnie w kierunku pl. Wolności. Przy ulicy znajdziemy wszystko to, co turyści lubią najbardziej, a więc m. in. Hotel Mercure Opole czy Galerię Centrum.

Opole może pochwalić się ogrodem zoologicznym ulokowanym na wyspie. W miejscu tym znajduje się 89 gatunków ptaków, 73 gatunki ssaków, 43 gatunki bezkręgowców, po 11 gatunków gadów i płazów, w tym 3 goryle nizinne oraz 4 uchatki kalifornijskie. Warto wspomnieć, że foki można zobaczyć tylko tutaj. Ogród wpisano do Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych, co jest dużym osiągnięciem dla miasta.

Opole jest stolicą „Festiwalu Piosenki Polskiej”. Fakt ten nie jest zapewne nikomu obcy. Nie każdy jednak fan festiwalu miał okazję zobaczyć Aleję Gwiazd Polskiej Piosenki, gdzie upamiętnili się m. in. Czesław Niemen, Krzysztof Krawczyk, Marek Grechuta czy Edyta Górniak – będący gwiazdami wypromowanymi przez festiwal. Nie każdy też widział Amfiteatr Tysiąclecia, nowoczesny budynek, miejsce gdzie odbywają się zapadające w pamięć koncerty, gdzie wyłaniane są wielkie talenty muzyczne.

Miasto oczywiście dysponuje bogatą infrastrukturą turystyczną, więc jeśli znudzi Ci się zwiedzanie możesz wstąpić do jednej z wielu restauracji, np. Starka. Pobawić się w klubach: Aqarium, Studio13 czy Drake. Spędzić noc w najlepszym z hoteli: Mercure, Europa. Opole nigdy nie zasypia, zawsze gotowe by dostarczyć Ci rozrywki.

Ostatnio dodane opinie w Opolu

n

niezadowolony g.

2
Ocena

Stanowczo odradzam. Zatrzymałam się w tym obiekcie z nadzieją na spokojny odpoczynek w godziwych warunkach. Po przyjeździe na miejscu pod moimi nogami przed wejściem znal azła się jakaś młoda dziewczyna w stanie upojenia alkoholowego, która nie potrafiła ustać na nogach, przy ziemi czuła się znacznie lepiej. Okazało się, że tego wieczoru odbywa się dancing o czym wcześniej nie zostałam poinformowana. Po wejściu do środka zastałam niemiłą Panią na 'recepcji', która na pewno nie obsługiwała w języku niemieckim, angielskim, czeskim - tak jak to było napisane w ofercie. Podczas rozmowy telefonicznej wszystko wyglądało dosyć dobrze, oczywiście nie nastawiałam się na jakieś luksusy, miałam nadzieję tylko, że uda mi się spokojnie odpocząć. Na miejscu okazało się, że na miejscu nic nie można zjeść. Pani z recepcji w niemiły sposób powiedziała mi, że nie będzie wstawać rano specjalnie po to aby zrobić mi śniadanie -przez telefon było uzgadniane śniadanie. W pokoju zastałam wystrój PRLowski a oprócz tego było dosyć zimno. W łazience zastałam niemiły zapach z kanalizacji oraz zimną wodę. Gdy chwilę drzwi były otwarte od łazienki zapach przenosił się do pokoju. Awaria wody została co prawda naprawiona a co do zimna, w pokoju znajdował się grzejniczek elektryczny, który po 'uruchomieniu' nie dawał jednak ciepła. WI-FI na terenie obiektu też niestety nie było. Można było natomiast podłączyć notebooka do gniazdka w drugim końcu pokoju. Całą noc nie zmrużyłam oka ponieważ pod moim pokojem odbywał się dancing (zero pomysłu na organizację noclegów dla gości, mogli mnie umieścić w pokoju po drugiej stronie gdzie pewnie mniej słyszałabym każdy krzyk czy dźwięk muzyki. Oprócz głośnej muzyki można było usłyszeć również kłótnie, wyzwiska podczas bójek, które rzecz jasna odbywały się pod moim pokojem. Bałam się o samochód aby nikt ze zdenerwowanych 'imprezowiczów' nie wyżył się na moim samochodzie. Impreza trwała do 3 więc dopiero ok. 4 udało mi się na chwilę zmrużyć oko gdy krzyki trochę ustały. Kontaktu z obsługą nie było żadnego. Znalezienie kogokolwiek z obsługi na terenie obiektu graniczyło z cudem. Rano aby wydostać się musiałam szukać niemiłej pani z 'recepcji', budzić i prosić o wypuszczenie. Problemem było również wystawienie faktury. Po przyjeździe Pani kazała mi zapłacić z góry za nocleg na co ja poprosiłam o wystawienie faktury, o którą już poprosiłam podczas rozmowy telefonicznej. Pani niestety nie potrafiła tego zrobić. Kazała zapłacić a gdy poprosiłam o dowód zapłaty powiedziała, że ona mi go nie wystawi. Myślę, że Urząd Skarbowy mógłby dostrzec w tym obiekcie wiele nieprawidłowości. Stanowczo odradzam pobytu w tym miejscu.

Termin pobytu: luty 2014
Lokalizacja: 2/10 Wyposażenie: 2/10 Czystość: 2/10 Obsługa: 2/10 Jakość a cena: 2/10