Noclegi w Grecji

Nie znaleziono pasujących noclegów. Dostosuj kryteria wyszukiwania lub usuń wybrane filtry, aby zobaczyć więcej propozycji.

 • Noclegi w podobnych lokalizacjach

  Nadal szukasz noclegu?

  Dodaj ogłoszenie, a obiekty noclegowe z wolnymi miejscami zgłoszą się do Ciebie!

  Dodaj ogłoszenie

  O Grecji

  Piękne plaże Grecji, zachwycający kolor wody, charakterystyczne grecki domki, pyszne jedzenie i wakacyjny klimat co roku zachęcają tysiące turystów. Każda z greckich wysp jest niepowtarzalna i zachwyca na swój sposób. Będąc w Grecji koniecznie trzeba odbyć w rejs na inną wyspę oraz udać się do antycznej części Grecji - Aten. Przejażdżka na ośle z widokiem na Akropol to niezapomniane przeżycie!

  Turyści bardzo często decydują się na wyjazd do Grecji. Nie bez powodu – jej wyspy są niezwykle urokliwe i przyciągają bogactwem atrakcji. Warto zobaczyć je na własne oczy i odkryć swoje najpiękniejsze, najbardziej magiczne miejsca. Nie można jednak zapomnieć, że kradzieże w Grecji to częsta praktyka, dlatego warto pilnować swoich rzeczy. Grekom zdarza się także oszukiwać turystów na przykład podczas wydawania reszty. Kochają swój kraj, dłoń z rozstawionymi palcami może ich mocno poruszyć, gdyż tam to gest niegrzeczny, a wręcz wulgarny, oliwa z oliwek to najważniejszy składnik każdego dania, czego jeszcze nie wiesz o Grekach?

  Punktualność nie jest ich mocną stroną i są ekstrawertykami lubią mocno gestykulować i głośno się śmiać. Czas wolny to dla nich świętość, jest obowiązkowym punktem każdego dnia. Pracę w Grecji zaczyna się zwykle około godziny 9, ale już pomiędzy 13 a 17 większość sklepów jest zamknięta. Dlaczego? Ponieważ właściciele i obsługa odpoczywają, ale to nie oznaka przesadnego lenistwa – obowiązkowa Sjesta jest wpisana tam w rytm dnia, gdyż pomaga przetrwać najgorętsze godziny. Poza tym muszą zebrać siły na nocne przesiadywanie w tawernach przy winie i ouzo – greckiej wódce z anyżem. Zdarza się także, że sklepy zamykane są po to, aby właściciel miał czas na rozmowę ze znajomymi. Warto stołować się w jednej restauracji. Na pewno zostanie to docenione. Niekiedy za którymś razem z rachunkiem na stole pojawia się talerz owoców lub maleńkie szklaneczki z ouzo.

  Jeśli turysta chce posmakować typowego greckiego wina polecana jest Retsina, czyli wino z dodatkiem żywicy z sosny. Co prawda przypada do gustu nielicznym osobnikom, ale warto spróbować. Z mocniejszych trunków ciekawą propozycją jest Metaxa powstającą w wyniku destylacji wina pochodzącego z dojrzałych winorośli w połączeniu z sezonowymi winami muskatowymi oraz ekstraktem ziołowym z domieszką płatków różanych.

  Istotne jest także to, aby uważać na drogach, ponieważ greccy kierowcy nie cieszą się dobrą opinią wśród zagranicznych turystów. Lubią jeździć nieostrożnie, mają skłonność do przekraczania prędkości i nadużywają klaksonów. Ważne, pytając o drogę należy pamiętać, że tam potakiwanie głową oznacza niezgodę. Zaś kręcenie głową jest wyrazem aprobaty. Teraz śmiało możecie wybrać się na wycieczkę do Grecji.

  Szukaj wygodnie

  Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

  Rezerwuj bezpiecznie

  Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

  Oszczędzaj pieniądze

  W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.