Ta oferta jest nieaktualna. Sprawdź aktualne oferty w Czarnej Dąbrówce

Dom domek noclegi nad jeziorem Kaszuby

UNICHOWO, 77-116 Czarna Dąbrówka

O obiekcie

Witamy.
Miło nam zaprezentować Państwu ofertę turystyczną na terenie Kaszub w miejscowości UNICHOWO. Zapraszamy do wypoczynku w urokliwym domku położonym na skraju wsi nad jeziorem Unichowskim, w przepięknej naturalnej okolicy Parku Krajobra
zowego Dolina Słupi.

DLA WĘDKARZY
==============

Jezioro Unichowskie ma ok 20ha i jest naturalnym, dzikim zbiornikiem z dobrymi miejscówkami oraz różnymi gatunkami ryb. Maksymalna głębokość wynosi około 8 m., a dno opada łagodnie, co daje średnią około 3-4 m. Jest także kilka stromych stoków. Zbiornik ten jest wyjątkowo żyzny, co pozwala na szybki wzrost wszystkich gatunków należących do karpiowatych. To z kolei ma pozytywny wpływ na populację szczupaka i okonia, które z roku na rok powiększają swoją liczebność. Dominującym gatunkiem wśród karpiowatych jest karaś. Można też złowić płotkę i lina. Kolejną rybą, która może dać wiele satysfakcji naszym gościom, jest karp. W Łowisku występują także szczupak, okoń, węgorz i sandacz.
Link z opisem jeziora i okolicy:

Kolejnym łownym jeziorem jest J. Długie Kartkowskie. To połączenie wędkarskich emocji z pięknymi walorami przyrody. Położone w zacisznej okolicy pośród lasu. Gatunki ryb jakie występują w tym akwenie to: węgorz, amur, płoc, okoń, leszcz, szczupak, karp oraz lin. Jezioro jest systematycznie zarybiane przez koło PZW z Bytowa.

DLA GRZYBIARZY
===============

Ci z Państwa którzy chcą połączyć odpoczynek z pięknem przyrody oraz pasją zbieranie grzybów – nie mogli lepiej trafić. Piękne i malownicze lasy iglaste i liściaste znajdują się wokół Unichowa - obfitują w runo leśne a przede wszystkim w grzyby. Zbieranie grzybów to sama przyjemność. Rośnie ich tu naprawdę wiele. Można znaleźć kurki, prawdziwki, borowiki, podgrzybki i kozaki ale również maślaki i rydze. Tutaj znajdą Państwo ciszę, spokój i urodzajne lasy.

REKRAECJA
===========

Unichowo to miejsce dla miłośników wypoczynku na łonie natury w urokliwej, malowniczo położonej, niewielkiej miejscowości na Kaszubach, między Bytowem a Czarną Dąbrówką na terenie parku krajobrazowego Dolina Słupi. Okolice są piękne, powietrze fantastyczne, noclegi wygodne. Można wypoczywać aktywnie (kajaki, wycieczki piesze i rowerowe, spacery, trasy widokowe, wędkowanie, grzybobranie, pływanie) albo leniuchować i spędzać czas na słuchaniu śpiewu ptaków, piknikach, piciu lampki wina z ukochaną osobą przy ognisku czy fotografowaniu bogatej i pięknej o każdej porze roku przyrody.
Niedaleko posesji znajduje się jezioro z plażą - Jezioro Kartkowskie - doskonałe miejsce na plażowanie, pikniki, spotkania rodzinne – służy jako lokalne kąpielisko.

Zapraszamy przez cały rok.
Do dyspozycji Gości parking, duże zamknięte słoneczne podwórko z miejscem na grillowanie i ognisko. W centrum wsi znajduje się siłownia na wolnym powietrzu. Jezioro znajduje się w odległości 100m od mieszkania. Można przyjechać z psem lub kotem, po uprzednim uzgodnieniu.

TURYSTYKA
===========

Jeziora - krajobraz okolicy jest bardzo urozmaicony, z dużą ilością kompleksów leśnych, licznymi jeziorami - do największych należą również Jezioro Skotawsko (Wielkie i Małe), Jezioro Mikorowskie, Jezioro Karwieńskie, Jezioro Kozie, Jezioro Kozińskie.
Ośrodki rekreacji konnej - Mikorowo, Rokity.
Trasy kajakowe w okolicy - Rzekami Słupią i Łupawą oraz jeziorem Jasień. Atrakcjami turystycznymi jest także turystyka myśliwska i wędkarska, popularna także wśród turystów z Europy zachodniej.
Trasy rowerowe - Nasypem kolejowym, Nad Łupawą, Pętla kaszubska, Na kolejowym szlaku, Szlak rowerowy Ustka - Słupsk -Bytów,
Szlaki turystyki pieszej – Łowisko Unichowo, Szlak zielony "krajobrazów młodoglacjalnych" - 38 km, Szlak niebieski "krainy lasów i jezior" - 42 km,
Ścieżki przyrodnicze – Wokół Jeziora Unichowo, Wokół Jeziora Jasień - 22 km, Szlakiem 5 Jezior - 11 km,
Ścieżki edukacyjne -Karweńskie Uroczyska, Arboretum - leśnictwo Kozin,
Zabytkowe kościoły - Kościół w Jasieniu XVIIw, Kościół w Mikorowie XIXw, Kościół w Kozinie, Kościół w Czarnej Dąbrówce,
Ruiny mostu kolejowego w Kozinie.

- Sierakowice – Ołtarz Papieski, zabytkowy drewniany Kościół
- Węsiory - kręgi kamienne
- Kartuzy Muzeum Kaszubskie
- Łeba – ruchome wydmy
- Wieżyca - wieża widokowa - 328,6 m.n.p.m.
- Trójmiasto - zabytki, molo, oceanarium, zoo
- Chmielno - Muzeum Garncarstwa Neclów, Kościół z 1845r.
- Gołubie - ogród botaniczny
- Goręczyno - Ferma Strusi
- Kościerzyna - Muzeum Kolejnictwa
- Wdzydze Kiszewskie - Kaszubski Park Etnograficzny
- Będomino – Muzeum Hymnu Narodowego
- Sianowo - zabytkowy drewniany kościół z 1816r.
- Szymbark - Centrum Edukacji i promocji regionu (odwrócony dom, najdłuższa deska świata, Dom Sybiraka)
- Strysza Buda – park miniatur
- Nowęcino – Park Jurajski
- zamek w Łepalicach (w budowie)
- Bytów - zamek Krzyżacki z 1398 roku

ODLEGŁOŚCI
===========

Bytów - 10km
Słupsk - 38km
Lębork - 40km
Gdańsk - 89km
Łeba - 70km
Ustka - 56km

WYPOSAŻENIE I OPIS
===================

- ogólnodostępna kuchnia
- sztućce i naczynia
- czajnik elektryczny
- lodówka z zamrażarką
- mikrofalówka
- jadalnia
- miejsce na ognisko,grill
- parking
- dostęp do TV
- DVD
- słoneczny zamknięty ogród
- udogodnienia dla rodzin z dziećmi
- możliwość zabrania zwierząt

Chętnie odpowiemy na każde pytania. E mail: -
Telefon lub SMS – -
Cena za dom – max 8 osób – 180zł / dobę plus media.

ZAPRASZAMY PRZEZ CAŁY ROK !!

Cennik

Udogodnienia

Opinie

Ten obiekt nie posiada jeszcze opinii. Dodaj pierwszą.

Wyróżnienia i nagrody

5 lat w serwisie

Lokalizacja

UNICHOWO, 77-116 Czarna Dąbrówka

Kontakt

Pobliskie noclegi, które także mogą Ci się spodobać

Miejsca, które warto zobaczyć w okolicy

Szukaj wygodnie

Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

Rezerwuj bezpiecznie

Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

Oszczędzaj pieniądze

W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.