Wydmy

Lokalizacja

  Opinie

  4/5 na podstawie 14 opinii gości

   01.07.2011

   Wielki negatyw za wejście na wydmy, po prostu śmiech. Zaparkowałam na płatnym parkingu 2,5 za każde pół godziny. Kilka metrów dalej pani w okienku krzyczy na całe gardło , żeby kupić bilet. Wygląda to super śmiesznie, bo nie ma żadnej informacji o biletach i pani cofa ludzi, którzy już ominęli kasę, żenada. Zrezygnowałam z wydm, gdy usłyszałam o śmiesznych opłatach nie wiem za co, 6zł normalny bilet. Pomimo tego, że samochód na parkingu stał 5min. to musiałam zapłacić za pół godziny i to rozwaliło mnie całkiem. Gratuluję organizacji i naciągactwa. Wejście na wydmy dla czteroosobowej rodziny kosztuje sporo i nie jest warte tych pieniędzy. Bogu dzięki straciłam tylko 2,5 zł i nie dałam się obrobić w biały dzień.

   Termin pobytu:

   23.07.2010

   Ruchome wydmy - rewelacja!!! Krajobraz jak na Saharze. Natomiast to co się dzieję aby dotrzeć na wydmy to woła o pomstę do nieba. Parking 4PLN za każdą godzinę, bilet do Parku 4,6 PLN, melex na wydmy 15PLN za osobę powrotny też 15 PLN lub rower 10PLN za godz. Daje nam to przy dwóch dorosłych osobach 81,2 PLN. To jest możliwe tylko w Polsce!!

   Termin pobytu:

   20.08.2010

   Mi równiez było dane w te wakacje podziwiać ten wydmowy krajobraz....rzeczywiście cudny .Lecz nastroje były niewesołe i wspomnienia w połowie negatywne wywołane poprzez macki obrzydliwej komercji która dosięga już nawet parki narodowe.Nie daliśmy się i trase na wydmy 5,5km i z powrotem pokonaliśmy z buta,a wejściówka 4,6pln to chyba za ten piach co to się w butach wynosi :) na sprzątanie wydm za dużo nie wydają,bo papierki i inne śmieci przez "kulturalnych" można spotkać...

   Termin pobytu: sierpień 2010

   09.03.2011

   Jak na pustyni :))) Uwaga! Piasek będziecie mieć wszędzie.

   Termin pobytu: czerwiec 2004

   19.07.2011

   A ja byłam na wydmach i nie kosztowało mnie to ani grosza. Jak to możliwe? Dopiero teraz to przeanalizowałam, bo nie kombinowałam wcześniej. Trzeba po prostu być prawdziwym Turystą! Pojechaliśmy do Łeby pociągiem, więc problem opłat za parking nas nie do tyczył, był to schyłek sezonu, więc nie pobierano już opłat za wejście, do wydm szliśmy piechotą, można było wypożyczyć rower, ale woleliśmy iść, by móc swobodniej zatrzymywać się w różnych ciekawych miejscach np nad jeziorem. Zpowrotem szliśmy plażą, bo o to przecież głównie chodziło. Wydmy są niesamowite i cieszę się, że niektórzy "turyści" rezygnują z ich zobaczenia, bo im żal 6 zł. Widać po prostu nie muszą ich oglądać! A dzięki temu mniej ludzi tratuje ten CUD NATURY.

   Termin pobytu: sierpień 2009

   30.08.2011

   Po prostu trzeba zobaczyć

   Termin pobytu: czerwiec 2006

   29.09.2011

   Wydmy są urocze, nieskazitelne i naturalne dlatego warto je zobaczyć na żywo. Bardzo miło nie jest bo w butach miałem dużo piasku. Powietrze nie najgorsze ale cisnienie wzrasta gdy zobaczysz opłaty parkingowe i za wejście.

   Termin pobytu: lipiec 2009

   24.05.2012

   Dojazd w sezonie na parking jest koszmarny ale wydmy fantastyczne. najbardziej podobały się dzieciom, które urządziły sobie konkurs, kto szybciej się sturlika na dół i kto szybciej będzie na górze. Piękna szeroka plaża. Samo dojście długie ale spokojnie się idzie przez las, można też zobaczyć fajne muzeum wojskowe. Moim chłopakom najbardziej przypadło do gustu to, że mogli wejść do bunkra, usiąść na wojskowym motorze, dotknąć prawdziwej broni czy zobaczyć rakietę. Naprawdę frajda dla dzieci. Jednak swoją ocenę muszę obniżyć za wysokie opłaty i fatalne rozwiązanie dojazdu na parking.

   Termin pobytu: sierpień 2010

   07.08.2012

   Może i wiele jeszcze w życiu nie widziałem, ale wydmy naprawdę warte były odwiedzenia. Krajobraz wspaniały, a morze w tym miejscu niesamowicie czyste. Koszmarne jedynie ceny. W końcu to Park Narodowy, a więc nasze wspólne dobro. Ktoś tam niezły interes kręci. Za te ceny to można pół polski przejechać pociągiem, a nie 5,5 km melex-em. Rowerem wcale nie taniej biorąc np. rodzinę 4- osobową wychodzi 2 godz. X 4 rowery X 10zł = 80 zł. Parking 3 godz X 5 zł=15. Wejście 2X6zł +2X4zł (dzieci)=20 z Razem 80+15+20=115 zł. Poszedłem pieszo i nie żałuję. W końcu będąc na wakacjach mamy czas, a i więcej można zobaczyć w ten sposób.

   Termin pobytu: sierpień 2012

   30.06.2013

   kocham to miejsce .....Łeba jest nie samowita jeżdżę tam już 15 lat rok w rok i nigdy mi się nie znudzi pozdrawiam ludzi którzy odwiedzają Łebe....

   Termin pobytu: czerwiec 2013

   01.07.2013

   Kocham to miejsce chcę tam mieszkać chociaż mam do nich tylko 30 km

   Termin pobytu: styczeń 2006

   30.07.2013

   Zapiera dech w piersiach i można się poczuć jak pośrodku pustyni. Cena za wstęp niewielka, ale już koszt transportu (rowery, melex) nieproporcjonalny do drogi jaką trzeba pokonać - lepiej przespacerować się pieszo po lesie...

   Termin pobytu: lipiec 2013

   05.08.2008

   Dominującym elementem młodoglacjalnego krajobrazu Niziny Gardnieńsko-Łebskiej są liczne jeziora przybrzeżne, wydmy nadmorskie oraz rozległe obszary torfowisk. W tym równinnym terenie jedyne wzniesienia stanowią wierzchołki najwyższych form wydmowych, obserwowane na Mierzei Gardnieńsko-Łebskiej. Formy te to najbardziej znany, najbardziej charakterystyczny, a jednocześnie najbardziej zmienny element krajobrazu Słowińskiego Parku Narodowego. Szczególną osobliwością przyrodniczą jest geomorfologia Mierzei Łebskiej, ukształtowana przez ostatnie tysiąclecia pod wpływem procesów brzegowych i eolicznych. Na odcinku długości 5 km obserwować możemy najrozleglejsze na wybrzeżu, a zarazem najwyższe wydmy ruchome zwane "Białymi Górami". Oprócz form wydmowych, związanych z akumulacyjną działalnością wiatru znajdują się tu świadectwa zgoła odmiennej jego aktywności. W wyniku procesu deflacji tworzą się strefy wywianego piasku, zwane obniżeniami deflacyjnymi. Stanowią one obiekty badań pierwotnej sukcesji roślinnej, przebiegającej od inicjalnych zbiorowisk psammofilnych po bór sosnowy. Wśród roślin uczestniczących w kolonizacji pól deflacyjnych wymienić należy, oprócz typowej roślinności wydm nadmorskich i gatunków borowych, trzy gatunki rosiczek, w głębi lądu spotykanych na torfowiskach wysokich.

   Termin pobytu:
   t

   turyci z.

   12.08.2017

   Dech w piersiach zapiera widzą tak urokliwe góry piachu który się przemieszcza .Cudownie byliśmy rodzinnie nie korzystaliśmy z żadnego środka lokomocji z tzw.buta super aleja na wydmy dostosowane idzie się dobrze .Wyprawa to wyprawa trzeba się dotlenić i zdobywać tak jak w górach a nie liczyć na wygody meleksy rowery a póżniej opisywać że drogo. Powrót brzegiem morza do zejścia Rąbki- dzika plaża bardzo szeroka pusta -cud miód malina polecam

   Termin pobytu: sierpień 2017

Zostaw swoją opinię o tym miejscu:

Akceptuję regulamin i politykę prywatności. Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o..

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z polityką prywatności Zamknij