Neogotycki Zamek

Lokalizacja

  Opinie

  1/5 na podstawie 5 opinii gości

   17.02.2010

   Coś wspaniałego! Gorąco polecam,choć odbudowa mocno kuleje i wiele jest jeszcze do zrobienia. Budowla błędnie nazywana zamkiem to w gruncie rzeczy pałac wystawiony w prezencie ślubnym niemieckiej księżniczce. Musicie tam być, żeby od przewodniczki usłyszeć całą zawiłą historię. Możecie też coś zjeść w fantastycznej restauracji. Dla mnie to jedno z najwspanialszych miejsc do zwiedzania.

   Termin pobytu: luty 2009

   16.09.2012

   WITAM,BYŁAM TAM POD KONIEC WAKACJI,JEGO WIDOK IMPONUJĄCY...ALE:-((SERCE MI PĘKŁO KIEDY WCHODZĄC NA BAJKOWE SCHODY OKAZAŁO SIĘ ZAMEK JEST W OPŁAKANYM STANIE,SZKODA ŻE NIE MA ODPOWIEDNICH FUNDUSZY ŻEBY TAKI ZAMEK ODNOWIĆ:-))POLECAM ,JEGO OGLĄDANIE I CHODZENIE PO JEGO RUINACH JEST FASCYNUJĄCE-PARK WOKÓŁ NIEGO TEŻ.

   Termin pobytu:
   a

   admin

   20.12.2007

   Imponujące pod względem rozmachu romantyczne zamczysko powstało z inicjatywy skandalizującej księżnej niderlandzkiej Marianny Luisy Orańskiej.Pałac liczył ponad 100 pomieszczeń mieszkalnych o łącznej kubaturze 52000 m3. Funkcję reprezentacyjną pełniło skrzydło południowo-zachodnie, w którym na wysokości dwóch pięter umieszczono Salę Wielką, nawiązującą do Wielkiego Refektarza z Malborka. Pomimo dokonanych tutaj w ciągu minionych dziesięcioleci zniszczeń opustoszały zamek ze swymi pięknymi, błyszczącymi murami wciąż sprawia wrażenie, jakby żywcem przeniesiony z bajki.

   Termin pobytu:

   29.08.2015

   Kiedyś musiał to być przepiękny pałac. Serce pęka gdy słucha się przewodnika mówiącego ile dobra skradziono z tego miejsca

   Termin pobytu: wrzesień 2014

   13.07.2016

   Zamiast nowych pałaców dla ZUS, premii dla urzędników, czy naród nie wolałby, a nawet żądałby, aby odrestaurować te zapierające dech w piersiach, NIEPOWTARZALNE i unikalne zabytki w końcu z naszych pieniędzy/podatków! Eh, aż się płakać chce, gdy tak są marnowane nasze pieniądze... zamiast podtrzymywać to, czego nigdy już nie będzie można przywrócić.

   Termin pobytu: lipiec 2016

Zostaw swoją opinię o tym miejscu:

Akceptuję regulamin i politykę prywatności. Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o..

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z polityką prywatności Zamknij