Ruiny Zamku Chojnik
Ruiny Zamku Chojnik
Ruiny Zamku Chojnik

Ruiny Zamku Chojnik

Średniowieczna warownia z XIV wieku znajduje się na szczycie góry Chojnik. Mury warowni wznoszą się nad 150-metrowym urwiskiem. Opadają do tzw. Piekielnej Doliny. Z zamku rozciąga się przepiękny widok na Karkonosze, Izery i Rudawy Janowickie. Szlak zaczyna się przy parkingu, na którym można zostawić samochód, a dalej droga wiedzie około 30 min. przez las. Szlak nie jest odpowiedni dla dzieci w wózku

Opinie

 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: lipiec 2017

  Miejsce godne odwiedzenia,zamek zachowany w dobrym stanie.

  Joanna C. • 01.08.2017
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: sierpień 2015

  Wejście czarnym szlakiem, który jest malowniczy, fajne zdjęcia można zrobić, w dół czerwonym, wygodnie się schodzi. Zamek wygląda zacnie, widoki z zamku bajeczne, a w res tauracji pyszne czeskie piwko Rohozec, które po wdrapaniu się na tę górkę smakuje wyśmienicie.

  03.09.2015
 • 5
  Wyjątkowy Pobyt: sierpień 2007

  Byłam tam na turnieju rycerskim parę lat temu, piękne miejsce.

  28.09.2011
 • Zamek jest niezwykle malowniczo położony na szczycie wznoszącej się 627 m n.p.m. góry o tej samej nazwie. Kamienny zamek wybudował tu w latach 1353-64 książę świdnicko-ja worski Bolko II Mały. Na ówczesny zamek, zbudowany na planie prostokąta, składała się okrągła wieża obronna, zamykająca od południowego-wschodu dziedziniec, domu mieszkalnego i bramy.Na początku XV wieku nastąpiła rozbudowa zamku. Dobudowano wówczas dziedziniec północny, na którego centralnym miejscu postawiono (ok. 1410 roku) zachowany do dziś pręgierz.Po uderzeniu pioruna na zamku wybucha pożar, który strawił cały zamek. Po tym wydarzeniu, które miało miejsce 31 sierpnia 1675 roku, budowli już nigdy nie odbudowano. Jednak malownicze ruiny zamku już od końca XVIII wieku przyciągają turystów.Na zamku działa od 1993 roku Bractwo Rycerskie Zamku Chojnik. Organizuje ono co roku w drugą sobotę i niedzielę września Turniej Rycerski "O Złoty Bełt Chojnika". Funkcjonuje tu również schronisko turystyczne dysponujące 30 miejscami noclegowymi, oraz bufet turystyczny.

  17.12.2007

Lokalizacja

5
Wyjątkowy na podstawie 4 opinii