Ruiny zamku

Lokalizacja

  Opinie

  2/5 na podstawie 4 opinii gości

   26.03.2010

   Zwiedzając to miejsce trafiłem akurat na rozbiórkę sceny po jakiejś imprezie, która się odbyła na tle ruin, więc musiałem przeciskać się przez różnego rodzaju "olinowanie". Same ruiny wyglądają bardzo ciekawie w blasku słońca. Wszystko można obejrzeć jedynie z poziomu ziemi, na żadne piętra schodów nie ma, chyba że ktoś lubi wspinać się po ścianach.

   Termin pobytu: lipiec 2009

   07.08.2010

   Zahaczyliśmy tam po drodze. Zamek sam w sobie jest mały ,wystarczy 5 minut żeby go obejść z każdej strony. Moją uwagę bardziej zwrócił plac zabaw dla dzieci, który znajduje się obok zamku i tam spędziliśmy dłużej czasu.

   Termin pobytu: sierpień 2010

   22.08.2013

   Słabiutko. Nie warto. Nic specjalnego. Ze trzy gołe mury. Miejsce spotkań pobliskiej młodzieży. Wszystko porośnięte trawą. Moim zdaniem szkoda czasu.

   Termin pobytu: lipiec 2013

   26.03.2010

   Ruiny bodzentyńskiego zamku położone są na stromym brzegu rzeki Psarki. Od początku swoich dziejów zamek był często rozbudowywany przez kolejnych właścicieli - biskupów krakowskich, do dziś jednak widoczne są jeszcze mury pierwotnej budowli średniowiecznej. Kiedyś zamek był wielką rezydencją na którą składał się też ogród włoski rozciągający się do terenu pobliskiego kościoła, zwierzyniec oraz kilkanaście budynków gospodarczych na przedzamczu w tym: piekarnia, rzeźnia, stodoły, wozownia, magazyny a także drewniany dwór, zamieszkiwany przez właścicieli podczas licznych przebudów i remontów zamku. W czasach największej świetności sam zamek składał się z trzech skrzydeł z dziedzińcem w środku, posiadał też jedną narożną wieżę wykorzystywaną jako więzienie. Całość była otoczona murem. Obecnie zachowały się wysokie ściany z otworami okiennym, (niektóre z obramowaniami na których widać herby Ślepowron i Nałęcz) oraz XVII-wieczny portal wykonany z czerwonego piaskowca. Przed portalem leża szczątki kamiennego mostu. W dole rzeka Psarka tworzy kilka niewielkich rozlewisk zwanych sadzawkami, prowadzi tam ścieżka oraz drewniane mostki, co również warto zobaczyć.

   Termin pobytu:

Zostaw swoją opinię o tym miejscu:

Akceptuję regulamin i politykę prywatności. Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o..

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z polityką prywatności Zamknij