Ładowanie mapy…
Pętla Wapienicka
3.2
Długość
10.63 km
Czas
-
Przewyższenie
-
Trudność
Średnia
O trasie
Niedługa czasowo trasa, w sam raz na popołudniowy wypad po pracy. Jednak jej poziom trudności nie jest niski. Bez bardzo dobrej kondycji parokrotnie trzeba będzie zsiąść z roweru.
Trasa biegnie od kempingu w Wapienicy i tam się kończy. Początkowy i końcowy odcinek to droga asfaltowa, na której możemy napotkać wielu spacerowiczów, rowerzystów i turystów górskich. Czasami zabłąkane auto. Przed dojechaniem do zapory w kilku miejscach warto zjechać z trasy i rzucić okiem na wodospady i strumień.
Przed samą tamą i zbiornikiem wodnym czeka nas pięcie się po pochyłym asfalcie. Jest on niejako zapowiedzią trudów, które nas czekają. Od tamy przez jakiś czas nie napotkamy ostrych podjazdów na kamienistej już dalej drodze. Jednak po zakręcie na wschód czeka nas wysiłek rowerowej "wspinaczki".
Zostaniemy nagrodzeni widokiem na dolinę Wapienicy. Druga połowa "pętli" to przyjemny zjazd po górskim terenie- należy być jednak ostrożnym. Przy tamie zjazd pod kemping. Trasę można modyfikować i znacznie skrócić "pętlę".
T
teodork
Dodano: 24 września 2009
Galeria z trasy
Miejscowości na trasie
Opinie
3.2/ 5
GO
Gość
2016-09-22
Bardzo fajna trasa, czasem po dużych ulewach lub jak przejedzie ciężki sprzęt to pojawia się sporo luźnych kamieni.
Trudność: Średnia
JA
jacekvw2
2014-03-22
Super trasa jako na rozgrzewkę lub krótki wypad po [link usunięty] na lotnisku aeroklubu, na wysokości rancza pod strusiem skręcamy w lewo po paru metrach skręcamy w prawo w ulicę łowiecką mijamy po prawej bar u strudzonego rowerzysty podjeżdżamy pod las gdzie skręcamy w prawo w dół i jedziemy do kolejnego rozwidlenia ( przed mostem ) skręcamy w lewo i asfaltową drogą do głównego zbiornika ujęcia wody powierzchniowej, następnie mijamy mostek przez potok BARBARA i dojeżdżamy do kolejnego rozwidlenia na którym skręcamy w prawo. Po dosłownie chwili jedziemy już drogą szutrową cały czas prosto do kolejnego rozwidlenia na którym skręcamy w lewo ( nie wjeżdżamy na most ) i tu się zaczyna dopiero fajna zabawa. Na szczycie tak zwanej pętli emeryta możemy skręcić 90 w prawo i dojechać do żółtego szlaku w lewo na KLIMCZOK, SZYNDZIELNIĘ a w prawo na BŁATNIĄ, jeżeli nie czujemy się na siłach bo podjazd jest dość wymagający to jedziemy za drogą mijając 3 mostki do drogi asfaltowej która poprowadzi nas koło leśniczówki po lewej do rozwidlenia gdzie zaczynając podjazd skręcaliśmy w prawo. Jedziemy lekkim łukiem w prawo do potoku BARBARA i na ( małe ) do krzywej chaty.
Trudność: Bardzo łatwa
MA
marcuskozak
2014-01-23
Przepiękna trasa , ale trochę za daleko dla mnie z Koszalina
Trudność: Bardzo łatwa



















