Poprawiny Sylwestra | Impreza Noworoczna w Bieszczadach | Małanka

Opis oferty

Małanka – Sylwester w kalendarzu juliańskim

09.01.2021r. (sobota) godz. 19:00, cena 150zł/osoba

Patronem ukraińskiego Sylwestra jest Święta Melania, żyjąca na przełomie III i IV w. Impreza obchodzona jest zgodnie z datą ostatniego dnia roku według kalendarza juliańskiego, 13 dni później niż w powszechnie przyjętym kalendarzu gregoriańskim. Zamiast Sylwestra imieniny tego dnia obchodzi Melania. To imię jest bardziej popularne w kręgu wpływów kościoła wschodniego. Potocznie mówi się Małanka, stąd nazwa imprezy.

Gościnny Ośrodek Latarnia Wagabundy w Woli Michowej zaprasza na prawdziwie Łemkowską Małankę sympatyków kultury wschodniokarpackiej. Powitanie Nowego Roku według kalendarza juliańskiego to także świetna okazja by przybliżyć sobie obyczaje żyjących kiedyś na tych terenach karpackich górali, a także możliwość powtórki sylwestrowej nocy wśród muzyki na żywo, bieszczadzkiej śnieżnej aury i znakomitej regionalnej kuchni.

Zapewniamy:

-Znakomitą karpacką kuchnię - 2 gorące dania, zimna płyta, kawa, herbata, ciasto, soki

-Muzykę na żywo w wykonaniu ‘’Górskiej Kapeli’’ która gra tak, że nogi same rwą się do tańca

-Wspaniałą zabawę

Dodatkowo, przed Małanką rusza kulig z bieszczadzkim grzańcem, kiełbaską i pochodniami, na który serdecznie zapraszamy – koszt kuligu – 70zł/osoba.

Istnieje możliwość wynajęcia pokoju i przedłużenia pobytu wg oferty cenowej Ośrodka.

Cena zawiera:

- Impreza Małankowa

- 2 gorące dania, zimna płyta, kawa, herbata, ciastka, soki

- Muzyka na żywo w wykonaniu "Górskiej Kapeli"

Zapisy:

-Telefonicznie : 8813...Pokaż numer

-E-mail – Skontaktuj się

Serdecznie zapraszamy!

Organizator zastrzega prawo do zmiany terminu wydarzenia w zależności od sytuacji epidemiologicznej.

Kontakt

od 150 zł
1 noc 23.01 - 24.01
Wola Michowa Pokaż na mapie
Napisz wiadomość

Lokalizacja

Wola Michowa, Wola Michowa 14

Opinie

8.4
Bardzo dobry
Na podstawie 5 opinii gości

Formularz opinii

A
Ania P.
31-10-2020
Ocena 10
W Latarni Wagabundy korzystaliśmy z oferty sylwestrowej oraz Małanki. Obie imprezy rewelacyjne, szczególnie kapela która gra na żywo tworzy świetny klimat :) Ośrodek typowo bieszczadzki, super wystrój wnętrz, klimat który tam panuje, po prostu magia. Zdecydowanie dla osób które nie chcą bawić się na sztywno i w drogich lokalach. Wszystko co trzeba jest na miejscu, super obsługa, przemili, młodzi gospodarze i rodzinna atmosfera. Będziemy wracać i polecać, takiego miejsca i imprez nam miastowym właśnie było trzeba. Jeszcze raz polecamy z całego serca :)
M
Mikołaj K.
20-10-2020
Ocena 10
Byłem 2 lata temu na sylwestrze w Woli Michowej. Super zabawa dawno się tak nigdzie nie wybawiliśmy. Jak ktoś chce spędzić sylwestra w bieszczadzkich klimatach to polecam każdemu.
G
Grażyna S.
08-10-2020
Ocena 10
Byliśmy tutaj ze znajomymi i mężem na sylwestrze. Bardzo nam sie podobało, super atmosfera i miejsce.
M
Michał M.
05-10-2020
Ocena 10
Polecam każdemu, kto chce spędzić super sylwestra. Ośrodek jest w bieszczadzkim stylu i ta atmosfera która tam panuje sprawiła, że bawiliśmy się świetnie.
M
Marcin L.
05-01-2020
Ocena 2
Zarezerwowaliśmy wymarzony pobyt sylwestrowy w Bieszczadach, na który przejechaliśmy całą Polskę. Po dotarciu na miejsce byliśmy bardzo rozczarowani. Pokój brudny z odpadającym tynkiem ze ścian, niezabezpieczona instalacja elektryczna. Podstawowe elementy jak kanalizacja czy ogrzewanie były niesprawne - zapowietrzone i notorycznie wyłączane przez właścicieli kaloryfery jak i fakt, że podczas pobytu wybiła kanalizacja. Przez cały pobyt nie zostały odlodzone schody wejściowe co skutkowało upadkami gości. Na terenie ośrodka biegały samopas konie, które lizały osolone samochody uszkadzając przy tym karoserię jednego z nich. Kolejnym zwierzęciem był kot, który większość czasu spędzał w jadalni na stołach jak również chodząc po jedzeniu dla gości. Pomimo zgłaszania wszelkich niedogodności, właściciele obiektu nic z tym nie robili będąc przy tym aroganckimi względem klientów. Na imprezę sylwestrową został zatrudniony muzyk ze Słowacji, który po dwóch godzinach zmęczył się graniem i dalej nie prowadził imprezy, co skutkowało bawieniem się przy muzyce z laptopa. Wielce nie polecam usług tego ośrodka!