Sylwestrowe pobyty przyjazne rodzinom

Pandemiczna sytuacja powoduje, że zmieniają się sylwestrowe plany wielu Polaków. Tradycyjne bale sylwestrowe raczej się w tym roku nie odbędą. Również kluby, dyskoteki pozostają zamknięte i nic nie wskazuje na to, żeby ta sytuacja miała się zmienić. Sylwestry dla dzieci organizowane przez kluby dziecięce czy przedszkola z oczywistych względów też nie będą miały miejsca.

Poza domem sylwestra będziemy zatem spędzać w gronie najbliższej rodziny. Balowy sylwester zmienia się w spokojny rodzinny pobyt. Spędzenie czasu z dziećmi w zacisznym miejscu to najlepsza alternatywa na tegoroczne pożegnanie starego roku.

Jak umilić pobyty rodzinom?

Przyjmując rodziny z dziećmi warto zadbać o wszystkie aspekty pobytu. Zaczynając do łóżeczek dziecięcych, a kończąc na diecie. W pierwszej kolejności musisz zdecydować, które pokoje przeznaczysz na pobyt rodzinny. Zazwyczaj dla rodzin nawet z małym dzieckiem potrzebny będzie większy pokój, ponieważ bagaży na wyjazd z dzieckiem zabieramy po prostu więcej. Dodatkowo łatwy dostęp do łóżeczka czy większa łazienka będą tu na duży plus.  Lokowanie na siłę łóżeczka w pokoju, który jest komfortowy wyłącznie dla dwojga dorosłych naprawdę nie powinno mieć miejsca. Rodzinie nie przysporzy to pozytywnych wrażeń, a dla Ciebie skończy się niezadowolonym gościem i negatywną opinią.

Zaczynając do podstawowych elementów wyposażenia niezbędne będzie łóżeczko z materacem i pościelą. Dodatkowo wanienka, przewijak nocnik czy nakładka na toaletę to również „gadżety”, które miejsca przyjmujące rodziny z małymi dziećmi powinny mieć. Mile widziana będzie również elektroniczna niania, podgrzewacz do butelek czy specjalny kosz na higieniczne odpadki.

Nie bez znaczenia pozostaje również kwestia bezpieczeństwa. Tutaj można wymienić między innymi zabezpieczenia gniazdek, drzwi, okien czy schodów. Dodatkowo bardzo przydatne, kiedy obiekt jest ogrodzony i monitorowany, ale również wolny od dymu papierosowego.

Postarać się można również w zakresie posiłków. I tak przydadzą się tu krzesełka do karmienia, stoliki dostosowane do rozmiarów dziecka, jak również kolorowa zastawa. Można się również popisać specjalnym menu dostosowanym do gustów małych smakoszy. Tu niekoniecznie mam na myśli frytki i nuggetsy, ale zbilansowane posiłki pełne warzyw, którymi zainteresuje się nawet mały niejadek.

Atmosfera przede wszystkim

Nic tak nie wpływa na opinie o pobycie, jak atmosfera która panowała na miejscu. Nawet najbardziej wymyślne sprzęty i udogodnienia nie poprawią sytuacji tak bardzo jak uprzejmość i wyrozumiałość obsługi. Bezproblemowe zameldowanie, pomoc w przypadku konieczności wezwania lekarza czy możliwość wynajęcia opiekunki to tyko kilka przykładów.

Próby bycia prorodzinnym na siłę wyjdą przy pierwszej okazji, więc naprawdę warto przemyśleć czy rzeczywiście będziemy się pozycjonować na rodzinne pobyty, tym bardziej w tak szczególnym okresie, jakim jest sylwester.

Atrakcje dla całej rodziny

Okres sylwestrowy tak bardzo nie sprzyja zabawom na placu zabaw, ale można przygotować atrakcje dopasowane do zimowej pory roku np. konkurs na najładniejszego bałwana czy rodzinne bitwy na kulki. W obiekcie warto zapewnić też salę zabaw opiekunem, z której będą mogły skorzystać dzieci, podczas gdy rodzice udadzą się na przykład na popołudniową kawę do restauracji. Dla starszych dzieci można przygotować rozgrywki w gry planszowe, rzutki czy piłkarzyki.

W zależności od grup wiekowych można również zorganizować konkursy plastyczne, zajęcia rozrywkowe czy sportowe. Warsztaty np. kulinarne, programy animacyjne czy seanse bajek lub filmów dla młodzieży na dużym ekranie  – pomysłów naprawdę jest mnóstwo. Wszystko po to, aby żaden z naszych gości się nie nudził.

Nie należy zapominać też o dorosłych. Oni też potrzebują również wytchnienia i atrakcji dedykowanych ściśle dla nich. Może być to seans w saunie, masaż relaksacyjny czy zabiegi pielęgnacyjne. Podczas korzystania z takich udogodnień dziećmi może zająć się opiekun lub mogą skorzystać z zajęć dedykowanych dla nich.

W obiektach przyjaznych rodzinom nie powinno zabraknąć również miejsc do przechowywania wózka. Przyda się również wypożyczalnia nart, sanek czy desek snowboardowych. Słowem wszystkiego co potencjalnie może umilić pobyt rodzinom z dziećmi.

Wydawać by się mogło, że to rodzice decydują o miejscu pobytu. Nic jednak bardziej mylnego, wyjeżdżając z dziećmi w pierwszej kolejności ocenia się pobyt przez pryzmat dopasowania do nich. Niezadowolone dzieci to niezadowoleni rodzice. A to prosta droga do negatywnej opinii.

Dlatego jeśli decydujesz się na przyjmowanie na sylwestrowe pobyty rodzin to zadbaj o wszystkie aspekty tego pobytu.

Bon turystyczny

Rodziny z dziećmi szukają miejsc, gdzie można zrealizować bon turystyczny. Tym sposobem mogą o co najmniej 500 zł obniżyć koszty związane z pobytem. Jeśli nadal nie jesteś realizatorem bonu turystycznego to nic straconego. Dopisać do bazy można się w każdej chwili. Możliwość wykorzystania bonu z pewnością zwiększy zainteresowanie Twoją ofertą. Posiadając ofertę w Sylwestrowo.pl również możesz oznaczyć, że realizujesz bony. Tym samym na liście zyskujesz dodatkowe odznaczenie.

Miejsce tylko dla dorosłych

Z drugiej strony powstają miejsca przeznaczone tylko dla dorosłych. Nie ma możliwości pobytu z dziećmi w ich progach. To dobra alternatywa na sylwestra dla osób nie posiadających dzieci, albo tych, którzy mają już starsze dzieci, które samodzielnie organizują sobie spędzenie sylwestrowej nocy. Również dla tych posiadających dzieci, ale pragnących chwili odpoczynku bez nich – przywitania nowego roku leniwie i niespiesznie w zaciszu z z lampką wina w dłoni. To miejsca idealne na spędzenie sylwestra z grupą bliskich przyjaciół czy z rodzoną.

Jeśli prowadzisz noclegi wolne od dzieci zadbaj o skołatane pandemią nerwy swoich gości. Przygotuj sylwestrowy pobyt w spokojnej, kulturalnej atmosferze i nastawieniem na całkowity reset od wszechobecnej technologii. To będzie idealna propozycja na dzisiejsze trudne czasy. Stres nie służy nikomu z nas, a takie odprężenie z pewnością idealnie poprawi nastrój, a co za tym idzie wpłynie na podniesienie odporności, której każdemu z nas tak bardzo teraz potrzeba. Dlatego zadbaj o swoich gości i z pietyzmem przygotuj pobyt u siebie. Wieczór z muzyką na żywo, ognisko, wieczorek literacki, a może warsztaty tańca. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od Twojej inwencji.

Jakiego rodzaju pobyt Ty przygotujesz dla swoich gości? Przyjmujesz u siebie dzieci? A może dodasz swoje pomysły do listy atrakcji i niezbędnych sprzętów. Czekam na Twoją opinię.