Koronawirus a organizacja sylwestra. Nowe wytyczne dla organizatorów

Sylwester w tym roku będzie diametralnie inny, niż w poprzednich latach. Bale sylwestrowe na setki par czy zabawy w wypełnionych po brzegi klubach to niestety tylko wspomnienie. W bieżącym roku nałożonych zostało wiele ograniczeń. Jaki jest obecnie stan obostrzeń dowiesz się z poniższego artykułu.

Dnia 8 października odbyła się konferencja premiera i ministra zdrowia, na której zostały wprowadzone nowe obostrzenia. Zmieniły one m.in. zasady organizacji imprez okolicznościowych w tym sylwestra oraz nałożyły ograniczenia w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych  

Od 10 października wprowadzono następujące zmiany:

  • strefa żółta obowiązuje w całym kraju, co powoduje ograniczenie organizacji imprez okolicznościowych do 75 osób, w strefie czerwonej liczba pozostała na poziomie 50 osób,
  • ograniczenie do 1 osoby na 4m2 w lokalach gastronomicznych,
  • konieczność zamknięcia lokalu po 22 w czerwonej strefie (po 22 jedynie możliwość przygotowywania i wydawania posiłków),
  • obowiązek noszenia maseczek w przestrzeni otwartej (za wyjątkiem lasów, parków czy podczas uprawiania sportu).

Wszystko to powoduje, że organizacja sylwestra w tym roku jest jeszcze trudniejsza, niż wydawało się jeszcze kilka dni temu.

Jak zadbać o gości?

Obecnie organizując sylwestra na sali bankietowej czy pakiet pobytowy konieczna jest jeszcze większa dbałość o gości. Musi się to przejawiać w dostępności do kontaktu telefonicznego, jak i e-mail. Chodzi tu przede wszystkim o szybką odpowiedź na każde zapytanie od potencjalnego gościa. Teraz kiedy zainteresowanie może być zmniejszone jest to szczególnie ważne, by zadbać o każdą rezerwację.

Ustal zasady rezerwacji i odwołania

W obecnej sytuacji organizacja sylwestra może być niepewna. Zarówno organizatorzy, jak i uczestnicy imprez mają tego świadomość. Mogą zdarzyć się nieprzewidziane okoliczności, które będą powodowały konieczność odwołania sylwestra. W tej sytuacji dla potencjalnych gości istotne będą zasady, jakie będą obowiązywały przy ewentualnym odwołaniu. Jasne zasady pozwolą na podjęcie decyzji, co do rezerwacji już teraz.

Sylwester on-line. To możliwe

Jeśli możliwości organizacji tradycyjnego sylwestra w tym roku będą zupełnie wyczerpane to może warto pomyśleć o przeniesieniu imprezy do wirtualnego świata. To wyzwanie, jakiego jeszcze nie było. Jednak doświadczenia zdalnej pracy, zdalnych szkoleń czy nawet imprez jak tegoroczny PolandRock pokazują, że wiele wydarzeń, które do tej pory odbywały się tylko offline z powodzeniem mogą odbywać się on-line. Obecnie w obliczu zakazu działalności klubów czy dyskotek takiego rodzaju wydarzenie on-line będzie jednak jedyną opcją na organizację imprezy.

W związku z narastającymi ograniczeniami epidemicznymi oraz brakiem możliwości organizacji imprez w niektórych lokalach postanowiliśmy wprowadzić w naszym serwisie nową kategorię ofert – wydarzenia wirtualne. Spodziewamy się, że część z uczestników sylwestrów będzie chciała lub musiała (w związku zamknięciem klubów i dyskotek czy zmniejszeniem liczby uczestników bai sylwestrowych) zorganizować sobie sylwestra inaczej, w domu czy w gronie przyjaciół i rodziny.)

Bardzo popularne w ostatnich latach spędzanie sylwestra  w domu i oglądanie sylwestrowych koncertów transmitowanych w telewizji w tym roku również może stać się niemożliwe. Organizacja takich koncertów stoi obecnie pod wielkim znakiem zapytania, bo były to masowe imprezy, które obecnie są po prostu niebezpieczne pod względem epidemiologicznym. Tym samym wiele osób będzie poszukiwało rozrywki w internecie.

Pomysłowość w organizacji sylwestra on-line nie ma granic. Może to być impreza prowadzona przez DJ-a, który serwuje listę piosenek, wróżka wykonująca indywidualne konsultacje dotyczące przyszłości czy kurs przygotowywania sushi.

Taka alternatywa dla organizacji tradycyjnego sylwestra pozwoli w ciekawy sposób spędzić tą ostatnią w tym roku noc. Z kolei organizatorom da możliwość organizacji sylwestra w warunkach, jakie ich obecnie spotkały. Jeśli zamierzasz zorganizować wydarzenie on-line na sylwestra i nie wiesz jak je wypromować to zgłoś się do nas. Chętnie pomożemy i odpowiemy na wszystkie nurtujące Cię pytania.


Organizujesz Sylwestra?

Pozyskaj gości z Sylwestrowo.pl