Sanktuarium Pasyjno-Maryjne
Sanktuarium Pasyjno-Maryjne
Sanktuarium Pasyjno-Maryjne

Sanktuarium Pasyjno-Maryjne

Opinie

  • 4
    Bardzo dobry Pobyt: sierpień 2012

    Byłam kilka razy. wnętrze polecam odwiedzać w okolicy świąt Bożego Narodzenia gdy możemy posłuchać pięknych utworów organowych i pooglądać szopkę. w lecie polecam poblis ki szlak drogi krzyżowej z wszystkimi kapliczkami - mi zajęło +/- 2 godziny

    10.10.2014
  • 5
    Wyjątkowy Pobyt: sierpień 2011

    Piękne miejsce. Warto przejść się szlakami Dróżek Kalwaryjskich.

    31.03.2014
  • 5
    Wyjątkowy Pobyt: maj 2013

    Odwiedziłem to miejsce już drugi raz. Za każdym razem pogoda jest coraz lepsza, ale nie dość dobra, żeby zobaczyć te wszystkie kapliczki rozlokowane na wzgórzach. Trzeba przyznać, że miejsce ma swój niepowtarzalny klimat. W sumie powinno być 4,5 gwiazdki, bo jeśli traficie na rzesze pielgrzymów, to gastronomia klasztorna nie wyrabia:)

    28.05.2013
  • Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, które powstało na początku XVII wieku jako fundacja Mikołaja Zebrzydowskiego, należy dzisiaj do najciekawszych w Polsce założeń kra jobrazowo-architektonicznych i do najczęściej uczęszczanych polskich miejsc pielgrzymkowych. Kilkudziesięciotysięczne rzesze pątników gromadzą się zwłaszcza podczas Chwalebnego Misterium Pańskiego w Wielkim Tygodniu oraz w czasie Misterium Pogrzebu i Triumfu Matki Bożej w sierpniu. Sanktuarium Kalwaryjskie składa się z barokowej bazyliki, w której umieszczony jest cudowny wizerunek Matki Bożej Kalwaryjskiej, z klasztoru i z zespołu kościołów i kaplic w stylu barokowym i manierystycznym, wkomponowanych w malowniczy krajobraz beskidzki i nazwanych dróżkami kalwaryjskimi. Sanktuarium to zostało zbudowane na wzór Drogi Krzyżowej Pana Jezusa w Jerozolimie. Jest to, więc "swoista kopia Kalwarii jerozolimskiej" z kaplicami do odprawiania rozważań o Męce Pańskiej i o tajemnicach z życia Matki Bożej.

    28.05.2013

Lokalizacja

5
Wyjątkowy na podstawie 4 opinii