Jasna Góra

Расположение

  Отзывы

  3/5 на основе 4 отзывы гостей

   20.03.2011

   Jestem tu co roku i nie wyobrażam sobie osoby która by nie odwiedziła tego miejsca

   Termin pobytu: sierpień 2010

   28.09.2011

   to miejsce ma w sobie coś niesamowitego, nie jestem bardzo religijna, ale po prostu jakbym mogła, przyjeżdżałabym tam częściej niż raz na kilka lat

   Termin pobytu: kwiecień 2006

   28.09.2011

   Jasna Góra zachęciła mnie swą historią-chodzi o jej obronę. Miejsce święte, gdzie ujrzałem obraz Matki Boskiej-Czarnej Madonny, elementy ubiorów religijnych i królewskich. Zwiedzanie wzbudza dziwne odczucie wewnątrz jakby obawę ale podziwu nie stroniłem choćby na chwilę.

   Termin pobytu: marzec 2011
   a

   admin

   11.12.2007

   Na Jasną Górę Polacy pielgrzymowali od początku jej istnienia, tj. od 1382r. Wtedy to książę Władsław Opolczyk przywiózł do Częstochowy najbardziej dziś czczony cudowny wizerunek Matki Bożej. Pielgrzymki na Jasną Górę odbywają się przez cały rok, ale najwięcej pątników przybywa tu zawsze 15 sierpnia na odpust Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Jasnogórski klasztor to także ważna niegdyś twierdza z udostępnionym do zwiedzania arsenałem, miejsce wielu ważnych wydarzeń historycznych oraz skarbiec gromadzący od XIVw. bezcenne dary składane Jasnogórskiej Pani przez królów, hetmanów, prezydentów, papieży i innych wielkich tego świata.

   Termin pobytu:

Оставьте свой отзыв об этом месте:

Akceptuję regulamin i politykę prywatności. Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o..

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z polityką prywatności Zamknij