Przełom Białki tzw. Skałki

Расположение

  Отзывы

  3/5 на основе 3 отзывы гостей

   A

   ALIK.

   13.06.2009

   Teren Spiszu, okolice Niedzicy, Czorsztyna, Czerwonego Klasztoru, (na Słowacji), Przełom Białki, Czarna Góra, Dębno Podhalańskie, Łopuszna z Tetmajerówką, Kościołem ks. Tisznera to rzeczy, które należy chronić. To resztki przepięknej POLSKIEJ PRZYRODY!!!!!!! Są to miejsca godne polecenia KONESEROM, to teren wędrówek, pięknych widoków. Tylko, że trzeba umieć patrzeć słuchać i chcieć coś zobaczyć , usłyszeć!

   Termin pobytu:

   25.05.2012

   W zeszłe wakacje zrobiłam sobie wycieczkę z moimi dziećmi z Białki do skałek na przełomie. Bardzo im się podobało ale miejsce jest trochę schowane, mało rozreklamowane i trudno tam trafić. Może to i dobrze, bo nie ma tak wiele ludzi - raczej zorganizowane grupy, wycieczki. Ciekawe są skałki wokół rzeki i duże wrażenie na mnie zrobił ogrom kamieni pokazujący jak bardzo potrafi się rozlać ta mała rzeka o bardzo rwącym potoku.

   Termin pobytu: lipiec 2011
   D

   Daro

   23.07.2008

   Przełom Białki -rezerwat przyrody obejmujący krótki przełom rzeki Białki na zachodnim krańcu Pienin Spiskich, pomiędzy skałkami Kramnicą na prawym brzegu i Obłazową na lewym. Mająca swoje źródła w Tatrach Białka stanowi prawy dopływ Dunajca. W swoim środkowym biegu tworzy przełom pomiędzy dwoma wapiennymi skałami Pienin Spiskich - Kramnicą i Obłazową, gdzie w 1959 roku utworzono rezerwat przyrody „Przełom Białki pod Krempachami”. W dni wolne od pracy rejon okolica ta jest odwiedzana przez tłumy „niedzielnych” turystów, licznie oblegających oba brzegi rzeki. Atrakcyjność rejonu podwyższa piękne otoczenie gór - od północy Gorce, a od południa Tatry, oraz bajecznie snujący się w tym miejscu nurt Białki, która zaprasza do kąpieli (w zimnej wodzie!). Zależnie od pory roku i natężenia opadów w górnej części rzeki koryto Białki stanowi badź rwacą rzekę, badź szeroki kobierzec gładkich kamieni, po którego powierzchni leniwie przemykają mniejsze lub większe strumyczki.

   Termin pobytu:

Оставьте свой отзыв об этом месте:

Akceptuję regulamin i politykę prywatności. Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o..

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z polityką prywatności Zamknij