Sasino i Olszyna – urokliwe miejsca po obu stronach Polski

Z  jednej strony spokojna wieś Sasino na Kaszubach, z drugiej zaś dolnośląska Olszyna. Czy warto się tam wybrać? Co skrywają w sobie te miejsca? Zobaczcie sami! 

Sasino to wieś, która liczy tylko 500 mieszkańców. Mieści się tuż obok hucznej i imprezowej w sezonie Łeby. Jest zatem dobrą alternatywą dla tych, którzy wolą spokojniejsze klimaty na tego typu wypady. Warto przyjechać tu nie tylko latem, ale także właśnie jesienią, kiedy świat zmienia swe barwy. Kolorowa jesień przy brzegach morza oraz spokój to idealne miejsce, by odetchnąć od miejskiego zgiełku.

Co odwiedzić? 
W Sasinie warto wybrać się do Pałacu Sasino, Latarni Morskiej Stilo oraz Rezerwatu Przyrody Choczewskie Ciche. Dodatkowo jeśli lubisz aktywnie spędzać czas, znajdziesz tutaj stajnie do jazdy konno. Przejażdżka na koniu brzegiem morza brzmi fantastycznie, prawda? W okolicy znajdują się także wydmy ruchome. Niepozorna wieś, a udowodnia, że warto do niej zawitać.

Olszyna jest Polskim ośrodkiem przemysłu drzewnego i meblowego – na co wskazuje sama nazwa tego miasta. Jest jednak to spokojne miejsce, ale dość popularne. Dlaczego? W niewielkiej odległości znajduję się Zamek Czocha, który przyciąga dużą ilość turystów. Miasto liczy zaledwie ok. 5 tys. mieszkańców, więc to idealne miejsce dla tych, którzy nie przepadają za dużym Wrocławiem w tym województwie.

Niedaleko Olszyny znajdują się dwa jeziora. Jest to Jezioro Leśniańskie i Złotnickie. Pobyt w tym miejscu daje nam gwarancje aktywnego wypoczynku – długich spacerów w pięknych okolicznościach przyrody. Latem natomiast świetnie sprawdzi się pływanie na rowerkach wodnych lub o własnych siłach.

Te dwie miejscowości to propozycje dla tych, którzy uwielbiają odpoczywać nad brzegiem morza oraz dla tych, którzy wolą odwiedzać południową część naszego kraju. To co powiesz na weekendowy jesienny wypad w te miejsca? Natomiast jeśli wolisz odkrywać inne rejony, to tysiące ofert czeka na Ciebie na Noclegowo.pl!

Opublikowano:

Autor: Zuzanna Maciejewska

Aktywna w społeczności akademickiej studentka ekonomii. Interesuje się marketingiem i copywritingiem. Na pierwszym miejscu stawia chęć rozwoju, a prywatnie miłośniczka tańca i sportu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *