Promowanie noclegu w kontekście ważnych wydarzeń – sprawdź jak to robić!

Często przygotowując ofertę dotyczącą miejsc noclegowych zapominamy o zewnętrznych czynnikach, które mogą być pomocne w napędzaniu klientów i to nie tylko z kraju, ale i z całego świata.
Jednym z takich aspektów są różnego rodzaju wydarzenia odbywające się w okolicy. Tu nasuwa się jednak pytanie jak do nich nawiązać w sposób nienachlany jednocześnie nie odstraszając gości, których takie wydarzenia w ogóle nie interesują? Poniżej przedstawiamy kilka przydatnych wskazówek.

Przygotuj specjalny cennik na czas wydarzeń

Imprezy przyciągające uwagę tłumów są świetną okazją do wprowadzenia odrębnego cennika. Jak to zrobić? Najlepiej zacząć od stworzenia listy konkurencyjnych miejsc proponujących noclegi wraz z ich cenami. Kiedy już mamy taką listę wystarczy wszystko porównać i stworzyć własną ofertę zbliżoną do pozostałych. Warto jednak wprowadzić dodatkową zachętę dla turystów na przykład rabat dla dzieci, albo zniżkę powyżej określonej ilości osób itp. Możesz także dystrybuować harmonogram wydarzeń. Dla gości na pewno będzie to dodatkowy plus, gdyż nie będą musieli specjalnie szukać informacji, zostaną im one podane na miejscu.

waznewydarzenia - Promowanie noclegu w kontekście ważnych wydarzeń - sprawdź jak to robić!

Jak w ofercie wspomnieć o wydarzeniu?

Nie trzeba wymyślać odrębnej oferty z okazji nadchodzących wydarzeń. Wystarczy w tytule dotychczasowego ogłoszenia na portalu noclegowym wspomnieć, że posiadasz wolne pokoje w terminie imprezy np. „Apartament blisko sceny Open’er Festival”. To neutralne działanie, które przyciągnie uwagę osób przyjeżdżających wyłącznie ze względu na dane wydarzenie, ale też nie odstraszy standardowych gości. Dodatkowo dla tych, zainteresowanych imprezą będzie to sygnał, że masz o niej pojęcie i w razie potrzeby będziesz w stanie udzielić im wskazówek. I tu istotne jest to, abyś faktycznie miał chociaż minimalne pojęcie o wydarzeniu. Poza informacją w nagłówku również w samej ofercie warto podkreślić walory obiektu: dogodną lokalizację sprzyjającą odbywającym się wydarzeniom, możliwość zakupy biletów w pobliżu itp.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Przeczytaj porady ekspertów na temat wynajmu krótkoterminowego.

Kiedy podjąć takie działania?

W przypadku wydarzeń planowanych z dużym wyprzedzeniem bardzo często ludzie również dużo wcześniej szukają miejsc noclegowych. Po pierwsze w myśl zasady im wcześniej tym taniej, a po drugie im wcześniej rozpocznie się poszukiwania tym jest większy wybór. Ponadto na ostatnią chwilę ciężko znaleźć nocleg, kiedy w mieście dzieje się coś rozpoznawalnego na całym świecie. Tak naprawdę takie informacje w twojej ofercie mogą pojawić się jak tylko usłyszysz pierwsze wzmianki o wydarzeniu.

wydarzeniasportowe - Promowanie noclegu w kontekście ważnych wydarzeń - sprawdź jak to robić!

Wykorzystaj potencjał swoich miejsc noclegowych

Warto pamiętać, że każdy event przyciąga inną grupę o odmiennych zainteresowaniach i oczekiwaniach. Niektóre kierowane są do rodzin, inne do par, jeszcze inne do grup młodych ludzi itd. Ważne, abyś zadbał o to, by twój obiekt był w stanie zadowolić jak najwięcej różnorodnych grup. Posiadasz duże, luksusowe apartamenty? – powiedz o tym i wymień jakie korzyści płyną dla poszczególnych osób. Będą idealną opcją dla grup zorganizowanych oraz dużych rodzin, nie tylko dają im swobodę, ale zapewniają komfort i wygodę. Jeżeli posiadasz także całe studia z dostępem do kuchni zadedykuj je większym grupom przyjaciół. Będą mogli przygotowywać posiłki, bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy na jedzenie w restauracjach. Pojedyncze pokoje sprawdzą się w przypadku par, które potrzebują nieco intymności i czasu dla siebie.

Jakie wydarzenia będą miały miejsce w Polsce?

Każdy rok jest obfity w różnego rodzaju wydarzenia kulturowe, sportowe, muzyczne, filmowe itd. Na zwiększoną ilość turystów powinien być przygotowany między innymi Wrocław, który został ogłoszony stolicą kultury. W Krakowie i Gdyni co roku odbywają się dwa najważniejsze festiwale filmowe, natomiast Łódź przyciąga fanów komiksów, gier oraz tatuaży. Nie brak także wydarzeń sportowych, którym zawsze towarzyszy mnóstwo emocji. Polska coraz częściej staje się gospodarzem imprez sportowych najwyższej rangi jakimi są m.in. Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej, Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej czy Światowe Igrzyska Sportowe. Wydarzeń jest naprawdę wiele, wystarczy zamieścić o nich informacje w ofercie noclegowej i wykorzystać potencjał swojego obiektu. Goście na pewno zaczną zgłaszać się sami.

Chcesz pozyskać nowych gości?

Opublikowano:

Autor:

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu. Autor strony alekosmos.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook