Goście odwołują rezerwacje z powodu sinic? Zatrzymaj ich!

Każdy właściciel obiektu noclegowego musi liczyć się z tym, że gość nieoczekiwanie odwoła rezerwację. Niestety, w ostatnich tygodniach nadzwyczaj często zdarza się to w kurortach nadmorskich. Popularne plaże są zamykane ze względu na plagę sinic w obrębie wybrzeża Bałtyku. Jak sobie radzić z wczasowiczami, którzy anulują nocleg, bądź żądają zwrotu pieniędzy już podczas pobytu? 

Bądź na bieżąco

Jak dobrze wiesz, wielu turystów planuje urlop z dużym wyprzedzeniem i czeka na niego przez cały rok. Nie ma się co dziwić, że oczekują, aby wyjazd był perfekcyjny i zgodny z wyobrażeniami. Sprawa sinic jest szeroko nagłaśniana w mediach i nie każdy sprawdza, które konkretnie plaże są zamknięte. Warto więc być na bieżąco i uspakajać zdezorientowanych gości. Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna informuje, że sytuacja zmienia się na lepsze i coraz więcej kąpielisk jest dostępnych dla plażowiczów. Jak podaje Dziennik Bałtycki, według bieżących badań (stan z 2 sierpnia 2018) problem przestał już dotyczyć Półwyspu Helskiego. Pytaj turystów o powód rezygnacji, bo być może chcą odwołać rezerwacje bazując na nieaktualnych doniesieniach. Strach przed negatywnymi skutkami działania sinic może być większy niż potrzeba spędzenia wakacji na plaży. Bądź wyrozumiały i spokojnie wyjaśnij, jak wygląda sytuacja w danym momencie.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Przeczytaj porady ekspertów na temat wynajmu krótkoterminowego.

Wczasy nie tylko na plaży

Jak już zapytasz o powód, a plaże w Twojej okolicy faktycznie są zamknięte, to nie odpuszczaj tak łatwo. Wyjaśnij, że stan wody może się zmienić, a w międzyczasie można wykorzystać wolny czas na inne aktywności niż plażowanie. W okresie wakacyjnym organizowanych jest mnóstwo imprez i koncertów, zwłaszcza w popularnych kurortach turystycznych. Zorientuj się, jakie wydarzenia odbywają się w Twojej miejscowości. Ponadto, zachęć do zwiedzania najbliższej okolicy, zaproponuj pomoc przy organizacji wycieczki rowerowej, bądź opowiedz o udogodnieniach w Twoim obiekcie. Może akurat grillowanie w ogrodzie całkiem dobrze zastąpi relaks na plaży? Nie zapomnij też o nieocenionych atutach lokalizacji nad Bałtykiem. Zdrowotne właściwości nadmorskiego klimatu to jeden z głównych powodów, dla których wielu wczasowiczów decyduje się na urlop nad morzem. Warto o tym wspomnieć!

rower 960x500 1 - Goście odwołują rezerwacje z powodu sinic? Zatrzymaj ich!

Wycieczka rowerowa to wspaniały pomysł na aktywny wypoczynek

A może w innym terminie?

Miej również w zanadrzu propozycję innego wolnego terminu, bo może się okazać, że gość ma możliwość przełożyć swój urlop. Skorzystacie na tym oboje! Nie tak łatwo znaleźć idealny obiekt noclegowy na wymarzony wypoczynek. Zazwyczaj osoba, która dokonała rezerwacji poświęciła już trochę czasu na przejrzenie ofert. Skoro zdecydowała się na Twój obiekt, to na pewno chętniej ponownie zrobi w nim rezerwację. Sugerując takie rozwiązanie, z pewnością pozytywnie zaskoczysz swoich gości i nawet nie pomyślą o zwrocie wpłaconej zaliczki!

bałtyk 1 960x500 1 - Goście odwołują rezerwacje z powodu sinic? Zatrzymaj ich!

Urlop nad morzem? Czemu nie!

Jesteśmy przekonani, że problemy z nadmierną ilością sinic dobiegają końca. Lato nadal rozpieszcza nas upałami, więc chętnych na urlop nad Bałtykiem z pewnością nie zabraknie!

Chcesz pozyskać nowych gości?

Opublikowano:

Autor:

Pierwsze kroki na swojej ścieżce zawodowej stawiała w hotelarstwie. Nieustannie poszerza wiedzę w zakresie marketingu internetowego i copywritingu. W wolnych chwilach pakuje plecak i szuka natchnienia na górskich szlakach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook