Ferie 2023 – pomysły na spontaniczną wycieczkę

Dla większości z Nas wyjazd na ferie zimowe kojarzy się z tygodniowym pobytem w jednym z górskich kurortów. Szaleństwo na stoku, kulig i długie spacery pośród ośnieżonych szczytów kuszą, aby wybrać się na południe Polski. Jednak jeśli w tym roku nie zaplanowaliśmy dłuższego wyjazdu z dziećmi, to wcale nie oznacza nudy. Sprawdź, jak spędzić ferie 2023 inaczej niż w górach i sprawić, by zimowe wakacje Twoje pociechy zapamiętały jak najlepiej. 

Wyjazd do jednego z krytych parków rozrywki

W ostatnich latach w Polsce pojawiło się sporo obiektów, których celem jest dostarczenie jak największej ilości frajdy i to nie tylko dla najmłodszych. Do takiego miejsca można wybrać się całą rodziną i wspólnie się bawić. Szeroki wachlarz urządzeń i różnorodność atrakcji gwarantuje ogrom wrażeń dla małych i dużych. Warto zaplanować sobie zawczasu nocleg, szczególnie, jeśli przyjeżdżamy z daleka. Aby skorzystać z wszystkich możliwości, jakie oferują parki rozrywki, należy bowiem przeznaczyć cały dzień. Jednak bez obaw, w okresie zimowym z łatwością znajdziemy odpowiedni obiekt nawet na ostatnią chwilę. Te miejsca przeżywają oblężenie głównie w okresie letnim. Do jakich miejsc warto się wybrać na spontaniczną wycieczkę? Polecamy Park Rozrywki Mandoria niedaleko Łodzi lub Centrum Rozrywki Bałtów w województwie świętokrzyskim.

carousel 226687 1920 1024x683 - Ferie 2023 - pomysły na spontaniczną wycieczkę

Muzea przyjazne dzieciom

Jeśli myślisz, że do muzeum chodzą jedynie dorośli, to jesteś w błędzie. W ostatnich latach dużo się w tej kwestii zmieniło i wiele obiektów posiada atrakcje dedykowane najmłodszym. To doskonały pomysł na połączenie zabawy z nauką. Umiejętnie przekazana wiedza pozytywnie wpłynie na rozwój i zdobywanie nowych doświadczeń. W ofercie dla dzieci znajdują się pokazy, warsztaty i animacje. Niekiedy wydzielone są specjalne trasy, kącik z zadaniami czy specjalnie wydzielone eksponaty, które można dotykać. Niektóre instytucje przygotowują wycieczki z programem przystosowanym dla najmłodszych. Takie muzea zlokalizowane są głównie w większych miastach Polski, warto więc wizytę połączyć ze zwiedzaniem danego miasta. Gdzie znajdziemy najciekawsze muzea przyjazne dzieciom? W Warszawie znajduje się Muzeum Powstania Warszawskiego, Państwowe Muzeum Etnograficzne, Muzeum PRl czy Muzeum Domków dla Lalek. Z kolei w Rzeszowie działa muzeum stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. To Muzeum Dobranocek, w którym można przenieść się do przeszłości ze świata bajek. Jeśli Twoją pociechę interesują samoloty, to z pewnością ucieszy się z wizyty w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Warto także odwiedzić Muzeum Zabawek w Kudowie-Zdroju.

krakow 1667259 1920 1024x678 - Ferie 2023 - pomysły na spontaniczną wycieczkę

Wodne szaleństwo w aquaparku

Teraz, kiedy za oknem zimno i ponuro, potrzebujemy pozytywnej dawki energii. Wizyta w parku wodnym to doskonała rozrywka dla całej rodziny i sposób na wspólne spędzanie czasu. Park wodny to nie jest zwykły basen ze zjeżdżalnią i kilkoma torami do pływania. To ogromny kompleks, oferujący mnóstwo atrakcji. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Od strefy ekstremalnej, w których można poczuć dreszczyk emocji, aż po miejsca relaksu, w których poczujemy się jak na egzotycznej wyspie. Dla najmłodszych przygotowane są specjalne strefy, w których mogą bawić się pod czujnym okiem wykwalifikowanego ratownika. Ponadto w takich obiektach jest wydzielona strefa restauracyjna, dzięki czemu można wybrać się na rodzinny obiad. Pobyt w takim miejscu z pewnością na długo zapadnie w pamięci najmłodszych. Do najciekawszych parków wodnych w Polsce należy Suntago położony ok. 60 km od Warszawy, Park Wodny w Krakowie czy Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej.

swimming 821622 1920 1024x684 - Ferie 2023 - pomysły na spontaniczną wycieczkę

Jeśli brakuje Ci pomysłu na spontaniczny wypad na ferie 2023 dla całej rodziny, którzy dostarczy mnóstwa wrażeń Twoim dzieciom, to koniecznie wybierzcie się do jednego z powyższych miejsc.

Opublikowano:

Autor:

Absolwentka Turystyki i Rekreacji UAM w Poznaniu. W Noclegowo łączy wiedzę wyniesioną ze studiów z zamiłowaniem do wyszukiwania ciekawych miejsc na mapie Polski. W wolnych chwilach dużo czyta, ogląda horrory i lubi przygodowe gry komputerowe.


Oceń artykuł: