5 sytuacji, w których goście cię nie polubią

Budowanie pozytywnego wizerunku obiektu noclegowego odbywa się zarówno podczas pobytu gościa jak i na etapie obsługi jego rezerwacji. Istnieją sytuacje, których należy zdecydowanie unikać, aby zapracować sobie na dobrą reputację.

Sytuacja 1: odwołanie rezerwacji bez powodu

Jeśli masz w zwyczaju dokonywanie selekcji gości (np. z uwagi na długość pobytu), zawsze rób to przed dokonaniem ostatecznej rezerwacji. Nigdy nie odwołuj już potwierdzonej rezerwacji, nawet jeśli pojawi się “lepsza okazja”. Takie działanie prędzej czy później negatywnie wpłynie na reputację twojego obiektu.

Sytuacja 2: bezzasadne podwyższenie ceny

Perspektywa lepszego zarobku może cię kusić nie tylko do odwołania mniej opłacalnej rezerwacji, ale również do podwyższenia ceny za pobyt. Pamiętaj jednak, że goście są wyczuleni na nagłe zmiany ustalonych już kwot. Nawet jeśli przystaną na twoje warunki, mogą wypomnieć ci to w postaci negatywnego komentarza.

zligoscie - 5 sytuacji, w których goście cię nie polubią

Sytuacja 3: ubarwianie oferty

Doświadczenia związane z noclegiem są bardzo subiektywne, dlatego aby uniknąć rozczarowania twoich gości, staraj się stworzyć pozytywny, ale w miarę możliwości neutralny opis oferty. 15 m kw. nie dla wszystkich musi oznaczać “przestronny” pokój, tak samo 500 m pieszo do rynku przez jednych może zostać pokonane nie w 5, a w 25 minut. Widok na plażę przysłonięty ścianą sąsiadującego budynku również nie zadowoli gości spodziewających się widoku na morze.

Zasada jest prosta – bądź uczciwy i trzymaj się faktów!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Przeczytaj porady ekspertów na temat wynajmu krótkoterminowego.

Sytuacja 4: nachodzenie gości w pokoju

Tego niedobrego nawyku ciężko pozbyć się zwłaszcza osobom, które rozpoczęły swój biznes wynajmu. Pamiętaj, że twoje lokum to miejsce wypoczynku dla gości. Każdy podczas wakacji liczy na spokój i odpoczynek – nie nachodź osób odwiedzających twój obiekt, nie nękaj ich wizytami nawet w dobrej wierze. Wymianą pościeli czy podlaniem kwiatów zajmij się już po wymeldowaniu.

Sytuacja 5: zatrzymanie kaucji z byle powodu

Nie staraj się zbyt drobiazgowo podchodzić do kwestii kaucji – owszem jest ona zabezpieczeniem przed szkodami dokonanymi przez gości, ale zawsze miej na uwadze jej rozmiar oraz okoliczności zajścia. Bądź wyrozumiały np. dla rodziców, których dzieci delikatnie pomazały ścianę pokoju czy potłukły donicę.

Chcesz pozyskać nowych gości?

Opublikowano:

Autor:

Doradzam obiektom noclegowym oraz podmiotom działającym na rynku wynajmu krótkoterminowego w zakresie marketingu internetowego oraz poprawy skuteczności oferty. Chętnie dzielę się wiedzą oraz doświadczeniem w tym zakresie. W ramach Noclegowo.tv prowadzę rozmowy z ekspertami rynku wynajmu krótkoterminowego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prowadzisz wynajem na doby?

Ten ebook jest dla Ciebie!

Pobierz darmowy ebook