Sposób rezerwacji

Elastyczna rezerwacja

Typ miejsca

Rodzaj zakwaterowania

Cena

Wybierz termin pobytu i liczbę gości, aby filtrować po cenie.

Lokalizacja

Z oceną

Udogodnienia

Na zewnątrz
Rozrywka
Bezpieczeństwo i ułatwienia
Pokój
Dla dzieci
Kuchnia i jadalnia
Łazienka
Ekologia

Przeznaczenie

Otwock - noclegi

Brak dostępnych noclegów dla wskazanych kryteriów. Sprawdź inne propozycje, jakie dla Ciebie przygotowaliśmy.

  • Pogoda w Otwocku

    Prognoza pogody na dziś (19-04-24)

    Pogoda
    9 °C
    Temperatura odczuwalna
    5 °C
    Temperatura minimalna
    -0 °C
    Temperatura maksymalna
    10 °C
    Wiatr
    7 m/s
    Opady
    1 mm
    Ciśnienie
    1008 hPa
    Wilgotność
    57%

    O Otwocku

    Pałac w Otwocku Wielkim ma bogatą historię. Odwiedzany był przez znane osobistości, od cara Piotra I aż po Lecha Wałęsę. Pałac jest utrzymany w arkadyjskim stylu, dodatkowo znajdujący się w tym kompleksie kościół jest kwintesencją baroku. Co ciekawe, obydwie budowle są powiązane ze sobą, a mianowicie ich fundatorem była rodzina Bielińskich.

    Tereny dzisiejszego Otwocka Wielkiego oraz jego okolic były w posiadaniu rodów Otwockich, Całowańskich i Karczewskich. Zarządcą majątku była ta rodzina, która została wybrana przez przedstawicieli swoich rodów. W wieku XVII tereny przeszły we władanie rodu Bielińskich i to właśnie oni stworzyli najważniejsze zabytki na tych terenach. Na szczęście pałac jest utrzymany w znakomitym stanie aż do dziś. Dzięki temu możemy przyjrzeć się bogactwu elewacji. Ideowo zdobienia elewacji łączą się z salą, zwaną Salą Horacego, gdzie znajdują się malowidła podające swego rodzaju przepis na szczęśliwe życie. Niestety w wyniku wielu przebudowań i reorganizacji rezydencji, wiele zdobień utrzymanych w tym stylu już nie istnieje. W 1732 roku według projektu Jakuba Fontany dobudowano dwie wieże, a wnętrza zostały odnowione.

    Jeśli chodzi o dzieła, to do dziś zachowały się stiuki w dawnym salonie i sali balowej. Dekoracja sal rezydencji była powierzona temu samemu artyście, który odpowiadał za prace przy pałacu w Wilanowie, niestety po dziś dzień pozostaje nieznany. Przełom XVII i XVIII to złoty wiek posiadłości. Zakładano wtedy młyny, gorzelnie, a pałac gościł Augusta II Mocnego. To tutaj najprawdopodobniej spotkał się on z Piotrem I w 1705 roku, i jak głosi legenda, omawiano możliwość rozbioru naszego kraju. W XIX wieku majątek rodziny został zajęty za długi, przez co kilkakrotnie zmieniał właścicieli. Historia go nie oszczędzała. Podczas I wojny światowej został zdewastowany i w takim stanie pozostał aż do 1947 roku, gdy rozpoczęto jego remont. Ostatecznie ukończono go w 1961 roku.

    Co ciekawe, po odnowieniu utworzono z pałacu zakład poprawczy dla dziewcząt. Dopiero w 1976 został przejęty przez Skarb Państwa i tak pozostał do 2006 roku. Obecnie mieści się tutaj oddział Muzeum Narodowego w Warszawie, dzięki czemu możemy obejrzeć pozostałości dawnej świetności pałacu. Otwock Wielki to jednak nie sam wspaniały pałac, to również i piękny park pełen romantycznych miejsc.

    Oferty okazjonalne w Otwocku

    Szukaj wygodnie

    Stawiamy na proste i wygodne rozwiązania w wyszukiwaniu noclegów. Użyj praktycznych filtrów. Zarezerwuj online lub zadzwoń do gospodarza.

    Rezerwuj bezpiecznie

    Obsługa instytucji płatniczej, weryfikacja obiektów i ochrona transmisji certyfikatem SSL to gwarancja bezpieczeństwa transakcji.

    Oszczędzaj pieniądze

    W Noclegowo nie ma opłat za obsługę rezerwacji, a przejrzystość cen to nasz priorytet. Łączymy komfortowy wypoczynek z przystępnymi cenami.