Wrocławskie Zoo

Lokalizacja

  Opinie

  4/5 na podstawie 6 opinii gości

   27.09.2011

   uwielbiam

   Termin pobytu: wrzesień 2011

   08.05.2013

   oczywiscie Zoo jest obowiązkowe, zwlaszcza gdy macie male dzieci.

   Termin pobytu: maj 2013

   20.08.2013

   Czy w jeden dzień można zwiedzić Azję, Australię, Amerykę Południową i Europę? Owszem. A na dodatek, podczas tej fascynującej podróży, zapoznać można się ze zwierzętami, które na tych kontynentach żyją. To wszystko umożliwia nam Zoo Wrocław. Idąc wyznaczonymi wyznaczonymi trasami odwiedzimy między innymi niedźwiedzicę Przemisię, rodzinę uchatek karłowatych, wielbłądzicę Lailę, gibbony czapniki oraz wiele, wiele innych pięknych zwierząt. W tym miejscu zobaczyć można niezwykłe okazy, które udało się uratować przed wyginięciem.

   Termin pobytu: kwiecień 2013
   a

   admin

   07.04.2008

   Wrocławskie ZOO powstało w czasach, kiedy obszar za dzisiejszym mostem Zwierzynieckim był pustą i odludną zamiejską okolicą, porośniętą z rzadka starymi dębami i topolami. Otwarto je 10 lipca 1865 r.Obiekty przystosowane do potrzeb ogrodu zoologicznego wzniesiono u schyłku XIX w. Wybudowano wtedy istniejące do dzisiaj: ptaszarnię, słoniarnię, małpiarnię i tzw. Dom Przyrody, przekształcony obecnie w nowoczesne herpetarium i wiwarium oraz stację hodowlano-badawczą.Ogród zoologiczny we Wrocławiu zyskał uznanie nie tylko mieszkańców miasta i regionu. Stał się znany w kręgach fachowców na całym świecie.Wrocławskie ZOO ma przebogatą tradycję. To tu urodziły się pierwsze w historii ogrodów zoologicznych tapiry, a gorylica PUSSI na wiele dziesięcioleci pobiła wszelkie rekordy długości życia w warunkach sztucznych. Metody hodowlane i sposób ekspozycji zwierząt ulegają stałym zmianom.

   Termin pobytu:

   02.06.2015

   Powrót po latach do wrocławskiego zoo. Musiałem zobaczyć sławne Afrykarium. Godzinę czekałem w kolejce, żeby tam wejść! Lepiej chyba najpierw zwiedzić resztę zoo i przyjść do kolejki oczekujących w okolicach 14-15tej. W środku bajecznie, dzieciaki były zachwycone.

   Termin pobytu: maj 2015

   29.04.2016

   Będąc we wrocławskim ZOO koniecznie trzeba zobaczyć wspomniane już Afrykarium, ale oprócz niego polecam również pawilon "Dwa bieguny" z interaktywnymi grami edukacyjnymi dotyczącymi Arktyki i Antarktydy.

   Termin pobytu: luty 2016

Zostaw swoją opinię o tym miejscu:

Akceptuję regulamin i politykę prywatności. Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o..

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z polityką prywatności Zamknij