Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa

Lokalizacja

  Opinie

  3/5 na podstawie 3 opinii gości

   S

   Stegieńczyk

   15.09.2009

   Spędziłem w Stegnie dwa tygodnie urlopu. Jestem bardzo zadowolony. W Stegnie jest znacznie lepiej niż w Ustce czy Helu. Ofertę znalazłem w lokalnym serwisie www.stegna.za.pl i najbardziej się cieszę że pogoda dopisała :)

   Termin pobytu: sierpień 2009

   13.02.2010

   Do Stegny jeżdżę od wielu lat, nieraz dwa, trzy razy w roku. Pokój wynajmuję u wspaniałych ludzi, a stołuję się na mieście, bo Zagłębiak jadący w takie miejsce na kilka dni je tylko ryby, a smażalni nie brakuje. Stegna jest doskonałym miejscem na wypady samochodem i rowerem do sąsiednich miejscowości (nawet na Hel). Będę w Stegnie wypoczywać do końca świata.

   Termin pobytu: lipiec 2009
   Z

   Zdzisław

   17.04.2008

   Stegna znana jest z największego nasłonecznienia w Polsce i przepięknych zachodów słońca oglądanych z brzegu morza. Leży na granicy Żuław i Mierzei Wiślanej nad Zatoką Gdańską, szczyci się słynną "plażą bursztynową". Najcenniejszym zabytkiem Stegny jest kościół wybudowany w latach 1682-1683, o konstrukcji szkieletowej, stojący przy głównej szosie. Ciekawe są umieszczone na stropie świątyni płócienne malowidła o tematyce nawiązującej do wydarzeń z końca wojny 13-letniej, kiedy to w Stegnie prowadzono pertraktacje pokojowe. W tym barokowym wnętrzu, w każdą sobotę, o godz. 16 odbywają się koncerty na XVIII-wiecznych organach.

   Termin pobytu:

Zostaw swoją opinię o tym miejscu:

Akceptuję regulamin i politykę prywatności. Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o..

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z polityką prywatności Zamknij