Kompleks Osówka - Podziemne Miasto

Lokalizacja

  Opinie

  4/5 na podstawie 4 opinii gości

   24.03.2010

   Doskonale zorganizowana penetracja korytarzy wydrążonych wewnątrz góry. Jeden z trzech udostępnionych kompleksów niemieckiego projektu Riese. Dla lubiących wyzwania - trasa ekstremalna - pływanie łodzią. Mnie ominęła przyjemność, bo z małymi dziećmi byłem.

   Termin pobytu: luty 2010

   24.09.2011

   Świetne miejsce dla osób interesujących się historią-jak ja. Zafascynował mnie labirynt korytarzy którymi niegdyś chodzili żołnierze. Oprócz tego niska temp. ale to nic dla takiej lekcji historii. Na uwagę zasługują trzy sztolnie.

   Termin pobytu: maj 2011

   23.03.2010

   Podziemny Kompleks Osówka znajduje się niewiele ponad kilometr na północny-wschód od miejscowości Kolce i takiej samej odległości na północ od miejscowości Sierpnica. Prace rozpoczęto tutaj w połowie 1943r. Doprowadziły one do powstania ogromnego systemu betonowych korytarzy, umocnień i hal. Cel prac był utrzymywany w tajemnicy. Zdaniem jednych miała to być tajna kwatera Adolfa Hitlera. Inni twierdzą, że budowano hale dla podziemnych fabryk zbrojeniowych do produkcji tajnej broni. Do pracy wykorzystywano robotników oraz więźniów z obozu koncentracyjnego Gross-Rosen.

   Termin pobytu:

   06.08.2014

   cudowne miejsce warte obejrzenia

   Termin pobytu: wrzesień 2013

Zostaw swoją opinię o tym miejscu:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości drogą elektroniczną zgodnie z regulaminem

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z polityką prywatności Zamknij