Śląski Ogród Zoologiczny

Lokalizacja

  Opinie

  4/5 na podstawie 7 opinii gości

   m

   marlena

   17.07.2008

   fajny słoń a jaki tłusty tyłek

   Termin pobytu:
   h

   halszka

   28.11.2009

   Zachęcam do zwiedzania nie tylko pawilonów ze zwierzętami ale dolinę dinozaurów,także par linowy dla dzieci a to wszystko na terenie zoo.Najlepiej wybrać się wiosną żeby zobaczyć nowe przychówki zwierząt.

   Termin pobytu: czerwiec 2009

   01.03.2010

   Dawno już ma lata świetności za sobą, ale i dziś warto tu przyjechać i zwiedzić całość parku, razem z Planetarium. To dobry pomysł na świetną wycieczkę dla całej rodziny. Zapewne zoo w Krakowie, albo Gdańsku też jest ładne, ale tu czuje się specyficzne środowisko Górnego Śląska.

   Termin pobytu: wrzesień 2009

   24.03.2010

   Z tą jedyną ekspozycją dinozaurów to trudno się zgodzić. Ostatnio jak grzyby po deszczu wyrastają kompleksy z wymarłymi gadami. Zoo w Chorzowie może było pierwsze, może jednym z pierwszych, ale dzień dzisiejszy staje się ubogim krewnym jeśli chodzi o te dinozaury. Mieszkam blisko, więc odwiedzam, bo może mój bilet po części pomoże temu obiektowi stanąć na nogi i odrestaurować się choć trochę. Park linowy - bardzo trafiony pomysł, choć nieco odciąga uwagę dzieci od zwierząt. Z sentymentu daję 4, bo powinno być 3

   Termin pobytu: czerwiec 2008

   05.07.2010

   Mile spędzony czas z dziećmi... poza pomieszczeniem hipopotama. Wrazliwym na aromaty zdecydowanie odradzam ten punkt wycieczki.

   Termin pobytu: lipiec 2009

   16.07.2013

   mieszkam blisko, więc bywam tu od czasu do czasu

   Termin pobytu: 2011
   J

   Jagoda

   08.07.2008

   Śląski Ogród Zoologiczny posiada bardzo dużą powierzchnię pawilonów dostępnych dla zwiedzających, co umożliwia mieszkańcom naszego regionu zwiedzania również w okresie zimowym. Wszystkie pawilony na terenie ogrodu posiadają podjazdy i barierki umożliwiające zwiedzenie wszystkich pawilonów przez osoby niepełnosprawne. Jedną z najnowszych inwestycji na terenie ogrodu jest powstanie Mini- ZOO. Dziecięcy ogródek umożliwia najmłodszym bezpośredni kontakt ze zwierzętami łagodnymi pod nadzorem pracowników ZOO. Mini- ZOO cieszy się ogromną popularnością wśród zwiedzających ogród. Równie dużą popularnością zwiedzających cieszy się odnowiona w tym roku Kotlina Dinozaurów jedyna tego typu ekspozycja wymarłych gadów w Europie. Duża ilość alejek na terenie ogrodu, wśród bogatej, często egzotycznej zieleni, bogata baza gastronomiczna, położenie Parku i ogrodu bardzo blisko centrum wielkich śląskich aglomeracji powoduje, że dla wielu mieszkańców naszego województwa jest to jedyne łatwo dostępne miejsce odpoczynku i rekreacji. Taka była zresztą idea powstania tego największego Parku w Europie, wraz z wszystkimi instytucjami znajdującymi się na jego terenie.

   Termin pobytu:

Zostaw swoją opinię o tym miejscu:

Akceptuję regulamin i politykę prywatności. Administratorem danych osobowych jest Grupa iTur.pl sp. z o.o..

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z polityką prywatności Zamknij