Letni Jarmark Etnograficzny „Plony lata” – tradycja i sztuka Pomorza

Jarmark Etnograficzny „Plony lata” to inicjatywa Oddziału Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku, mająca na celu popularyzację sztuki ludowej, rękodzieła i szeroko pojętego folkloru obszaru Pomorza Gdańskiego.

Jarmark ten jest nie tylko okazją do zapoznania się z bogatą tradycją regionu, ale także zaopatrzenia się w regionalne dzieła sztuki i spotkania z tamtejszymi artystami oraz członkiniami Kół Gospodyń Wiejskich, które, przy odrobinie szczęścia, uchylą rąbka tajemnicy i podzielą się sprawdzonymi sposobami na wykonanie urokliwych ozdób, czy przepisami babć na wyśmienite dania tamtejszej kuchni. Dociekliwi będą mogli poszerzyć wiedzę na temat sztuki i kultury Pomorza Gdańskiego podczas spotkań tematycznych dotyczących kultury i sztuki, natomiast fani zakupów zaopatrzą się w kilka niezbędnych i jednocześnie niepowtarzalnych pamiątek w czasie towarzyszącego jarmarkowi kiermaszu.

Jest to również niepowtarzalna okazja do wymiany doświadczeń regionalnych twórców oraz spędzenia dnia na łonie natury w otoczeniu tej niezwykłej, choć często nieznanej i niedocenianej części polskiego dziedzictwa kulturowego.Jarmarkowi towarzyszą także dwie zasługujące na uwagę wystawy:
– wystawa poplenerowej rzeźby kapliczek i uli kłodowych w ogrodzie przed Muzeum Etnograficznym,
– wystawa „Magiczny świat Bogdana Lesińskiego” w Muzeum Etnograficznym w Oliwie.

Mówiąc krótko – dla każdego coś dobrego!

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy w godz. 10 – 18. Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie Muzeum Narodowego w Gdańsku – http://www.muzeum.narodowe.gda.pl/

Kiedy: 1.09.2013, 15.09.2013
Gdzie: Muzeum Etnograficzne w Oliwie, Gdańsk – Oliwa

Opublikowano:

Autor:

Propagator użytecznych i nowoczesnych rozwiązań w projektowaniu stron. Jego specjalizacja to performance marketing oraz e-mail marketing. Na pierwszym miejscu stawia skuteczną komunikację i budowanie relacji z klientem. Interesuje się nowymi technologiami i postępami w badaniach kosmosu.


Oceń artykuł: