Dodaj atrakcję

Atrakcje w Zakopanem

byłem tu chcę tu być
reklama
Na mapie Polski to obowiązkowa miejscowość do odwiedzenia!
Byłem tu przed rokiem 2014

Komentarze (6)

Ocena ogólna: 4.7/5
Miasto klimatyczne :)
Byłem tu przed rokiem 2014
Byłem tu poza sezonem i odkryłem na nowo to miejsce - bez tłoku, zgiełku i choć niestety również bez pogody to naprawdę było warto! Ceny wysokie, ale nie tak jak nad polskim morzem ;)
Byłem tu przed rokiem 2014
Mówisz góry ? myślisz Zakopane. Najbardziej znana miejscowość górska w Polsce jest doskonałą bazą wypadową na najwyższe i najpiękniejsze szczyty Karpat. Niepowtarzalny urok i targowy klimat budowany przez liczne sklepy, stragany i występy ulicznych artystów szybko uwiodą każdego turystę i zachęcą do spędzenia urlopu właśnie w Zakopanem. Stąd bez żadnego problemu dostaniemy się na szlak do Doliny Kościeliskiej, Morskiego Oka, na Czarny Staw, Rysy, Giewont, Kasprowy Wierch. Najpopularniejsze szczyty rzut kamieniem od miasta sprawiają, że nie ma czasu na nudę. Zakopane oferuje także wiele muzeów, dzięki którym możemy lepiej poznać kulturę i sztukę Podhala. Warto odwiedzić także muzea sławnych literatów związanych z tym regionem, czyli Jana Kasprowicza i Kornela Makuszyńskiego. Zmęczeni aktywnym spędzaniem czasu będą mieli okazję odpocząć w któreś z licznych restauracji i pubów, choćby na Krupówkach, gdzie zrobimy sobie także obowiązkowe ?zdjęcie z misiem?.
Byłem tu przed rokiem 2014
musicie tam byc chodz raz
Byłem tu przed rokiem 2014

Na szczycie, choć w nazwie ukryte. Mówisz "góry", myślisz "Zakopane"! Najsłynniejsze polskie miasto położone w górach, nie bez powodu nazywane jest zimową stolicą Polski - starzy i młodzi odwiedzają Zakopane, żeby uprawiać sporty zimowe, wejść na Gubałówkę czy zobaczyć osławioną Wielką Krokiew. Oprócz tego Zakopane to idealne miejsce na spacery - zarówno górskimi szlakami turystycznymi, które swój początek mają w tym właśnie mieście jak i po Tatrzańskim Parku Narodowym. Spacerując przez Zakopane nie można ominąć jego najsłynniejszej części - Krupówek. Miasto poszczycić może się także najwyższym punktem Polski, wierzchołkiem Świnicy. I choć wysokość tego i innych szczytów nie są zachęcające, to zapierające dech w piersiach widoki - owszem! Do miasta rokrocznie ściągają tłumy turystów i to nie tylko miłośników sportów, ponieważ i dla pozostałych znajdą się atrakcje: liczne muzea czy festiwale folklorystyczne.

Byłem tu przed rokiem 2014

Byli tu

więcej

Chcą tu być

więcej

Pobliskie miejscowości

Strona wykorzystuje pliki cookies zgodnie z polityką prywatności, aby zapewnić świadczenie usług na najwyższym poziomie.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Ukryj ten komunikat [x]